Не зна момак гдје бије!
Сатима чекао саиграче у Бечу, а они се башкарили у Копенхагену! Шта се деси кад не читаш поруке. . .
Фудбал 06.09.2018 | 17:15
Ипак, најлуђа прича стиже нам из Копенхагена где је установљено да је један од професионалаца био надомак Братиславе, пошто није знао да неће играти. Ради се о нападачу Селте Пионеу Систу, који је трабало да се нађе са осталим саиграчима из националног тима у Бечу. Првобитни план селектора Агеа Хареидеа био је да се сви Данци окупе у престоници Аустрије која је на 80 километара од Братиславе, а која је изабрана за базу Данаца.
Али, осим несрећног Систа ниједан други дански репрезентативац није се појавио на заказаном месту јер су сви преусмерени у међувремену у Копенхаген да чекају коначни расплет ситуације. Систо је после тог фијаска продужио за Копенхаген па на Јутланд да посети родитеље, а потом се вратио у Шпанију.
"Добио сам милион порука на телефон протеклих дана, али нисам их прочитао све. Евидентно...", признао је фудбалер Селте.
У Асоцијацији данских фудбалских професионалаца кажу да нису криви што им је члан залутао у Аустрију.
"Обавестили смо све репрезентативце, па и Систа да не путују у Беч, већ да се појаве у Копенхагену. Вероватно је превидео поруку или заборавио на њу", рекао је представник Мартин Донс.
Подсетимо, Данци у Лиги нација такмичење отварају у недељу увече против Велса, али је питање у каквом ће се саставу појавити на том мечу. У истој групи у Лиги Б је још и Република Ирска, а окршај Остврљана у првом колу на програму је вечерас од 20.45 часова у Кардифу.
Извор: моззартспорт
Фото: Ацтион Имагес

Коментари / 0
Оставите коментар