Евролига: Србин треће најбоље појачање овог љета!
Евролига направила је листу десет најбољих појачања учесника елитног такмичења овог лета, а на трећем месту налази се један српски кошаркаш.
Кошарка 05.09.2018 | 20:30
На деветом месту је центар Гран Канарије Ким Тили, који ће дебитанту у Евролиги донети преко потребно искуство.
Осми је бек Петери Копонен, који ће имати сличну улогу у екипи Бајерна који се после три сезона вратио у елиту.
Седми је нови шутер Басконије Дарун Хилијард, који осим огромног арсенала оружја у нападу располаже и сјајним дефанзивним карактеристикама.
Следи повратник из НБА Шејн Ларкин који ће бити велики адут Анадолу Ефеса, а пети је још једно појачање из НБА Жофри Ловерњ, нова звезда Фенербахчеа.
Четврти је један од најбољих кошгетера такмичења Кит Ленгфорд, чија је нова станица Панатинаикос, а треће место на "подијуму" заузео је Немања Недовић.
Српски бек је стигао као велико појачање миланског великана Олимпије после сјајне сезоне у Уникахи где је просечно бележио 16,8 поена уз 4,8 асистенција.
У Милано стиже на врхунцу каријере, па се од Недовића наредне сезоне очекују најбоље партије до сада.
"Вицешампион" прелазног рока је Скоти Вилбекин, од кога ће у Макабију очекивати да врати "Понос Израела" у врх европске кошарке.
Евролиге је као најбоље појачање овог лета истакла откровење прошле сезоне Кевина Пенгоса, новог бека Барселоне.
Извор: Б92

Коментари / 0
Оставите коментар