ПЛ БиХ: Дебакл Широког код куће од Жеље!

Отјерали тренера без пораза, па доживјели дебакл! Широки Бријег уписао тежак пораз у дербију против Жељезничара.

Фудбал 03.09.2018 | 09:45
Послије седам утакмица без пораза (три побједе и четири ремија) Широки Бријег је смијенио тренера Бориса Павића, али овај Помало нелогичан потез није донио оно што су челници клуба очекивали. Напротив.

Широки Бријег савладан је на Пецари од Жељезничара резултатом 3:0, што је његов најтежи првенствени пораз у посљедњих пет година.

Радник из Бијељине побиједио је 17. марта 2013. године Широки Бријег у Бијељини резултатом 4:0, након чега Широкобријежани нису поражени са више од два гола разлике. Све до недјеље увече.

Жељезничар је у потпуности надиграо екипу, коју до доласка новог тренера, вјероватне Гоце Седлоског, води досадашњи помоћни тренер Денис Ћорић, а ни играч мање за “плаве” у посљедњих пола сата није промијенио ствари.

Гости из Сарајева повели су у 39.минуту голом Родина послије корнера, иако су могли до вођства и раније, међутим Веселиновић је пропустио двије добре прилике.

Жељезничар је у наставак ушао са овом предности, а онда у размаку од  само двије минуте, од 58. до 60 постигао два гола и ријешио све дилеме.

На 2:0 повисио је Зец приземним ударцем.

Дебакл Широког на Пецари потврдио је Крпић само двије минуте касније.

Овом побједом фудбалери Жељезничара преузели су прво мјесто на табели Премијер лиге БиХ са освојених 17 бодова.