СзП: Створена је атмосфера линча

- Ово је још једна лоша порука која се шаље повратницима, прије свега Србима у Федерацији, али и свим људима у БиХ који са правом страхују за своју безбједност. Стога сматрамо да је брза и адекватна реакција институција у овом случају од кључне важности за смиривање тензија.

Република Српска 31.08.2018 | 10:51
СзП: Створена је атмосфера линча
Савез за побједу најоштрије осуђује нападе на начелника општине Вукосавље Борислава Ракића, и очекује од федералне полиције и истражних органа да у што скоријем року идентификује нападаче.

Ово је још једна лоша порука која се шаље повратницима, прије свега Србима у Федерацији, али и свим људима у БиХ који са правом страхују за своју безбједност. Стога сматрамо да је брза и адекватна реакција институција у овом случају од кључне важности за смиривање тензија.

Нажалост, не може се спорити да је овај инцидент сасвим очекиван развој догађаја у атмосфери у којој смо од свих створили непријатеље, Бошњаке и Хрвате, цијели свијет, а сад и комшије као и све који другачије мисле. Створено је друштво у ком владају конфликти, вербални и физички напади, страх, нетрпељивости и искључивост а највиши званичници, умејсто да смирују, својом реториком потпирују мржњу, подјеле и сукобе.

Зато имамо свакодневницу коју чине испаљивање зоља, напади на новинара, па сад и на начелника те 150 и кусур дана протеста због убиства младића.

Надамо се да ће министар Лукач и премијерка Цвијановић смоћи минимум достојанства и професионалности те признати да је безбједност грађана и њихове имовине испод очекиваног нивоа, те саопштити јавности шта планирају урадити како би повратили осјећај сигурности код грађана, саопштено је из Савеза за побједу.

БН ТВ

Коментари / 15

Оставите коментар
Name

Игор

31.08.2018 09:07

Да ли је неко сацекао квалификацију "дјела" ако га уопсте има ? Као јунци , опет напали РС , јадна она ко је све брани од Миле до овакве опозиције.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Х

31.08.2018 09:13

Савез за побједу то знаци да сигурно побједјујемо само ако црвени кмери на лоповлуку не покраду изборе као сто ау навикли красти

Name

@Игор

31.08.2018 09:26

То су све гладне хијене које би и рођену матер зубима растргли за фотељу и швалерку из народне касе! Срби у Босни су тотално погубљени, принуђени да на сваким изборима бирају између лијевих великосрбаља и десних великосрбаља, средина не постоји. Ако би се случајно нашао довољно храбар и образован независни кандидат, био би моментално погубљен. Скинули би му главу ко год би на њега први налетио, били из власти, били из ткз опозиције...

Name

Ре@

31.08.2018 12:09

свака част управо тако

Name

Ре

31.08.2018 14:49

Сзп банда измисља нападе готови сте öд октомбра вас нема гадови.

Name

Невјероватно

31.08.2018 09:23

Ајде не брукајте се, ово мозе сваки дан да се изрезира, ко хоце и кад хоце. Србин је доведен у ситуацију да висе вјерује Србину.

ОДГОВОРИТЕ
Name

РЕ Невјероватно

31.08.2018 13:13

Добро јутро СзП , ево пробудили се да застите РС и српски народ у Федерацији . Лесинари , не добија се подрска народа за 40 дана , гдје сте били протекле 4 године .

Name

Ја знам

31.08.2018 09:31

А ста би с повратником у Бања Луку "Бањалучанин Ибрахим Вревић претуцен сипкама"? Надје али се ко?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милко

31.08.2018 10:56

Ста је ово. По СзП, актуелна власт у РС је крива и за пуцање на Ракица. Створила атмосферу линца, непријатеље ствирила од свих, па такав инцидент у ФБИХ додје као нормална појава и реакција. У свим слуцајевима, поцев од слуцаја Давид па надаље, ви судили и пресудили, актуелна власт Српске крива. Нисам сигуран да це вам се такав приступ у предизборној кампањи исплатити.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бакица

31.08.2018 11:10

Шта вам то знаци сад атмосфера линца па није народ бас луд зна народ дали је дошло вријеме за промјене дозволите народу да одлуци молим вас

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЗВИЈЕЗДА ПАДАЛИЦА

31.08.2018 11:15

ПОЗИЦИЈА ДУБОКО КРИМИНАЛНА ОПОЗИЦИЈА МЕТИЉАВА, НАРОД ЗАТУПЉЕН БЕЗ ИМАЛО СВИЈЕСТИ И ВОЉЕ ЗА ДЈЕЛОВАЊЕМ У ПРАВЦУ БОЉЕГ, СВЕ У СВЕМУ ТЕШКА СОЦИО ПОЛИТИЧКА ЖАБОКРЕЧИНА. ЗАТО ТРЕБА НАГУЛИТ ОДАВДЕ ШТО ПРИЈЕ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

РС

31.08.2018 11:28

Лупате али бас лупате

ОДГОВОРИТЕ
Name

Леми

31.08.2018 12:25

Дај који линц додјите на Фортуну и опустите се мао..

ОДГОВОРИТЕ
Name

грмаљ

31.08.2018 12:59

Да сте изасли са програмима а не 4 године се бавите интригама и глупостима.Пропустили сте последњу сансу и пресудили сте сами себи.

ОДГОВОРИТЕ
Name

неко

31.08.2018 19:00

Управо ви сте заслужни за стварање такве атмосфере.

ОДГОВОРИТЕ