Цвајта: Братски тријумф ХСВ-а!

Холтби и Ласога стабилизовали Диносаурусе! Шести бод из три меча за Хамбургер - 3:0.

Фудбал 28.08.2018 | 08:30
Могао је да каже - не желим да играм у другој лиги, није то мој ниво такмичења, али није. Луис Холтби је остао у ХСВ-у иако је тај тим испао из Бундеслиге прошле сезоне, а вечерас је својим голом најавио да ће ХСВ доћи до три бода против Арминије Билефелд.  Пјер Мишел Ласога му је са два гола помогао да се то и реализује - 3:0 (1:0).

Играо се девети минут. После корнера са леве стране голман Арминије је лоше одреаговао, испустио је лопту, она је налетела на главу Холтбија који се само поклонио и лепо погодио.

После тога је домаћин могао много лакше да дише, али и да игра. Билефелд је у другом полувремену морао мало да појача ритам, па јој се то обило о главу у 76. минуту.

После једне пресечене лопте севнула је полуконтра, лопта је на крају стигла до Пјер Мишела Ласоге који је лепо сачекао прави тренутак и послао лопту тамо где је желео.

Јесте Арминија братски клуб ХСВ-у, али вечерас је један морао да изађе као бољи. И то су на крају били Диносауруси. Ласога је до краја меча постигао још један гол, из пенала у 88. минуту. Чисто да стави тачку.

Врло важна победа за Хамбургер. После ужасног старта, сада је везао две победе заредом и то је знак да се овај велики тим стабилизовао у Цвајти где није навикао да буде.

НЕМАЧКА 2 - 3. КОЛО