ПЛ БиХ: Дерби какав "Грбавица" није видјела од 1985.

Сарајевски дерби какав дуго није виђен! Посљедњи пут четири гола на "вјечитом" дербију Жељезничара и Сарајева виђена су 2012. године. Вечерас на "Грбавици", у 116. највећем бх. окршају, чини се најправедније, по два на обје стране.

Фудбал 15.08.2018 | 23:30
Први пут од 1985. године и дербија у Првој лиги Југославије, на "Грбавици" није виђен резултат 2:2 у "вјечитом дербију" Жељезничара и Сарајева.

Посљедњи пут ови ривали одигралу су 2:2 прије шест година, али на "Кошеву". Вечерас на стадиону Жељезничара, у оквиру петог кола Премијер лиге БиХ, чини се најправедније, по два гола на обје стране.

ЖЕЉЕЗНИЧАР - САРАЈЕВО 2:2 (1:2)

Највећи бх. окршај, 116. по реду, боље су отворили домаћи, који ипак уводну иницијативу нису успјели да крунишу поготком. Гости су то казнили и из прве праве прилике дошли до вођства.

Амар Рахмановић у 15. минуту упутио је нешто између центаршута и шута са лијеве стране, дефанзивац Жељезничара Антонио Павић избацио је лопту накратко са гол-линије, али, на његову жалост, тачно на ногу Бењамину Татару, који је обрадовао "бордо" навијаче закуцавши лопту иза леђа Ведрана Кјосевског.

Ипак, радост гостију трајала је само шест минута.

Један од најбољих појединаца на мечу Иван Чурјурић послао је лопту у празан простор за Павића, који је успије да је прослиједи до Џенана Зајмовића, који погађа из близине за 1:1.

У 39. минуту поново је Рахмановић у центру пажње. Кјосевски је веома лоше реаговао на центаршут Анела Хебибовића, Мерсудин Ахметовић атрактивно је петом прослиједио лопту до Рахмановића, којем није било тешко да погоди празну мрежу.

Након десетак минута игре у наставку, могли су гости све ријешити. Милош Станојевић је сјајно шутирао, али се испријечила пречка.

У 73. минуту још једном је Зајмовић затресао противнички мрежу и поставио, испоставиће се, коначан резултатл.

Посљедњих петнаестак минута меча донијело је много нервозе. Судија Харис Каљанац подијелио је неколико жутих картона, укупно девет.

Посљедњу шансу у 87. минуту имали су фудбалери у "бордо" дресовима, када Јоаким Адукор из непосредне близине, али тешке позиције, није успио да се упише у стријелце.

Остало је 2:2, а чини се да овим исходом могу бити задовољне обје екипе, као и њихови тренери.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кјосевски, Стевановић, Павић, Чурјурић (80. Арежина), Крпић, Благојевић, Богичевић, Зајмовић, Хајдаревић (46. Врањеш), Родин, Јазвић (67. Веселиновић). Тренер: Миломир Одовић.

САРАЈЕВО: Ковачевић, Хебибовић, Дуповац, Мујакић, Пидро, Станојевић, Адукор, Рахмановић (71. Црепуља), Татар (57. Халиловић), Велкоски, Ахметовић (83. Ханџић). Тренер: Хусреф Мусемић.