Динамо Кијев пред вратима Лиге шампиона!

Головима Вербича и Бесједина украјински гигант савладао прашку Славију и изборио пласман у плеј-оф за континенталну елиту.

Фудбал 14.08.2018 | 21:20
Динамо Кијев играће и на јесен у Европи! Украјински великан пласирао се у плеј-оф Лиге шампиона, пошто је на свом терену у реванш мечу трећег кола савладао прашку Славију са 2:0. У првом мечу у Чешкој прошле недеље било је 1:1.

Коначан резултат могао би да завара, пошто је Славија била равноправан ривал и заслужила је макар да постигне један гол.

Ипак, чешкој екипи недостајала је квалитетнија реализација, а то је нешто што је Динамо имао. Већ у 11. минуту погодио је словеначки интернационалац Бенџамин Вербич. Он је био стрелац и у првом окршају.

Напала је Славија и после примљеног гола, свесна да нема шта да изгуби у наставку утакмице. Ређале су се шансе, али изједначујућег гола није било.

А онда је у 74. минуту дефинитивно све било готово. Виктор Циганков је уписао другу асистенцију на утакмици, а у улози стрелца нашао се Артјом Бејседин.

Динамова последња препрека пред Лигом шампиона биће победник дуела између Ајакса и Стандарда из Лијежа.

КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА - 3. КОЛО (РЕВАНШ МЕЧЕВИ)