Сарајке у Лиги шампиона!

Фудбалерке СФК 2000 оствариле перфектан учинак у квалификацијама, те избориле пласман међу 32 најбоље екипе Европе.

Фудбал 14.08.2018 | 09:45
Фудбалерке СФК 2000 из Сарајева играће у шеснаестини финала Лиге шампиона.

За разлику од прошле године, када су биле треће у групи, изабранице Самире Хурем одиграле су сада одлично у квалификацијама, забиљежиле све три побједе, те супериорно освојиле прво мјесто у групи 8.

У посљедњем мечу, који је одигран данас у Тренинг центру Фудбалског савеза БиХ, "бордо даме" савладале су естонски Парну резултатом 2:1, иако су губиле 0:1.

Већ у деветом минуту гошће су шокирале, када је гол постигла Анастасија Шчербаченија, али већ до истека првог полувремена Сарајке су успјеле да преокрену резултат у своју корист. Прво је у 26. минуту Јасна Ђоковић изједначила на 1:1, да би само четири минута касније Аида Хаџић постигла гол за потпуни преокрет.

У другом полувремену није било голова, домаће фудбалерке сачувале су предност, те тако са максималних девет бодова осиграле прву позицију и пласман међу 32 најбоље екипе Европе.

Подсјетимо, у прва два меча квалификација, шампионке БиХ славиле су идентичним резултатом 5:0 против албанске Влазније и Агаристе из Молдавије, тако да су квалификације окончале са сјајном гол разликом 12:1.

Жријеб шеснаестине финала биће обављен 17. августа. Прве утакмице на програму су 12. и 13. септембра, а реванши 14 дана касније.