ПЛ БиХ: Раднику бод у Широком, Зрињски пао у Зеници!

Зрињски пао на "Билином пољу"! Челик је као домаћин у склопу четвртог кола Премијер лиге БиХ дошао до минималне побједе против Зрињског. Бијељински Радник одолео у Широком бријегу и кући однео бод - 0:0.

Фудбал 13.08.2018 | 09:30
Шампион БиХ је на "Билино поље" дошао у окрњеном саставу и то се итекако видјело у игри тима из Мостара.

"Племићи" су након скромног првог полувремена у наставку играли доста отвореније али без плејаде стандардних првотимаца нису могли да озбиљније угрозе гол домаћих.

ЧЕЛИК - ЗРИЊСКИ 1:0 (0:0)

У првом дијелу је виђена сиромашна фудбалска представа, а једино веће узбуђење је виђено у 36. минуту када је Окић заобишао голмана гостију, али је одбрана Зрињског избацила лопту са гол линије. Гости су најближи поготку били у 42. минуту када је ударац Немање Билбије отишао за мало поред гола.

У наставку меча Зрињски је кренуо доста отвореније, а на исти начин су одговорили и домаћини па је утакмица изгубила "средину" терена. У таквом односу снага боље су се снашли фудбалери Челика који су до побједоносног гола дошли у 72. минуту када се Нермин Јамак одлично снашао на другој стативи након центершута са десне стране и савладао голамана гостију за велика три бода за тим из Зенице.

САСТАВИ

ЧЕЛИК: Ружић, Беваб, Врховац, Салчиновић, Окић, Караматић, Граховац, Ливаја, Јамак, Шишић, Николић.

ЗРИЊСКИ: Солдо, Чирјак, Јовић, Пезер, Лаштро, Јаковљевић, Микетек, Филиповић, Бекић, Кадушић, Билбија.