ТУР: Фенер окренуо за осам минута!

Бурса се добро носила, али. . .

Фудбал 12.08.2018 | 10:45
У Турској великани за сада не греше. Јуче смо видели сигуран Галатасарај, браниоца титуле, а данас, додуше уз нешто мало више муке, једнако успешног претендента на преузимање престола - Фенербахче.

Екипу Филипа Кокуа за три дана очекује реванш меч трећег кола квалифиакција за Лигу шампиона против Бенфике (први меч у Лисабону 0:1), па је разумљиво што је Холанђанин промешао састав. Оставио је на клупи првог шпица Потука и Дирара, шансу указао најзвучнијем појачању - Андреу Ајуу. Није Фенер блистао, али је имао среће да се брзо врати после гола који је примио у 17. минуту. Бурса је повела преко Еконга...

Канаринци су до 1:1 стигли након пенала. Бразилац Ђулијано је наместио лопту и био сигуран у 22. минуту. Није много прошло, а на семафору је већ писало 2:1 - преокрет. Поново је Ђулијано био у центру пажње. Од њега је кренула акција, центрирао је фино, мекано на Солдада, овај лепо главом вратио на петарац, да би тамо лопту сачекао Де Соуза и у лету је сместио иза леђа голмана гостију.

Бурса има врло занимљив и квалитетан тим. До краја је претила више пута, чак била ближа изједначењу него ли Фенер осигуравању победе, међутим резултат се више није мењао. Делом и због тога што су домаћи евидентно повукли ручну и одмах након другог поготка почели да мисле на оно што их чега у реваншу са Бенфиком...