ЛЕ: Аталанта након осмице у Сарајеву „утрпала“ и Хаифу!

Судува славила у судару Звездиних жртава – 1:0.

Фудбал 09.08.2018 | 20:40
Аталанта је прејака за овај ниво фудбала. Кашљуцао је тим из Бергама на почетку, играо само 2:2 у првом мечу против Сарајева, али је затим на Кошеву осмицом најавио сигуран пласман у Лигу Европе.

Богиња Провнције није устукла ни на вечерашњем гостовању Хапоелу из Хаифе. Италијански представник је славио са 4:1 и практично осигурао пласман у наредно коло. Очигледно је да је Гасперини наместио екипу, бар да сигурним кораком маршира у квалификацијама.

Није у Израелу почело добро по Аталанту. Центаршут са леве стране Бузгало је теменом послао у малу мрежу. Гореле су трибине, али је убрзо уследио хладан туш. До полувремена је Аталанта имала предност. Било је потребно само три минута гостима да окрену резултат.

Прво је Хатебору погодио, а потом је Запата избегао офсајд замку и погодио даљи угао...

Аталнта је била бољи ривал и у другом полувремену. Гости су нападали и оверили тријумф преко Пашалића. Међутим, Аталанта није желела да стане. Четврти погодак постигао је Баров.

У дуелу Звездиних жртва славила је Судува. Тврд меч у Јурмали одлучен је поготком Гиљермеа на асистенцију Сисилија.