ЕП: Британци најбржи у Европи!

Британски атлетичари Дина Ашер-Смит и Жарнел Хјуз освојили су златне медаље у тркама на 100 метара на Европском првенству у Берлину.

Остали спортови 08.08.2018 | 11:45
Ашер-Смит је до злата стигла резултатом десет секунди и 85 стотинки и тако изједначила најбољи резулат сезоне, али и поставила нови национални рекорд.

Сребрну медаљу освојила је Немица Дјина Локенкемпер која је кроз циљ прошла после 10,98 секунди.

Холанђанка Дафне Шиперс, која је бранила злато, морала је да се задовољи бронзаном медаљом. Она је штоперицу зауставила на 10,99 секунди.

Жарнел Хјуз је финале истрчао за девет секунди и 95 стотинки, што је нови рекорд шампионата.

Само стотинку спорији био је његов земљак Рис Прескод који се окитио сребром, док је бронзану медаљу освојио турски атлетичар Жак Али Харви (10,01 секунди).