''Орлови'' лагано с Анголом, Ненадић одличан!

Србија савладала Анголу, Ненадић доминирао.  Кошаркашка репрезентација Србије остварила је прву победу на турниру у Меихоку, пошто је била боља од селекције Анголе са 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17).  Србија без превише муке до победе.

Кошарка 04.08.2018 | 18:00
Захваљући одличној игри у другом полувремену, тим који у одсуству селектора Александра Дјордјевића с клупе предводи Јовица Антонић, убедљиво је савладао Анголу.

Србија је нешто опуштеније ушла у меч, што је чврста екипа Анголе умела да искористи. "Орлове" је у наставку кренуо шут, али је све то дошло као последица сјајне одбране.

Афрички тим је у трећем периоду убацио само пет поена, што је био кључ победе, а Србији се није десио кикс као против Украјине, када су у 4/4 постигли само четири поена.

Најрасположенији у редовима Србије био је Немања Ненадић који је убацио 22 поена, од тога четири тројке, док је бивши бек Црвене звезде Никола Ребић постигао девет поена.

У последњем мечу турнеје по Кини, Србија у недељу од 13.30 игра против домаћина.

Подмлађена репрезентација Србије остварила је прву победу на турниру у Меихоку. Захваљући одличној игри у другом полувремену, тим који, у одсуству селектора Александра Ђорђевића, са клупе предоводи његов сарадник из стручног штаба, Јовица Антонић, убедљиво је савладао Анголу резултатом 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17).

У последњем мечу турнеје по Кини, Србија сутра од 13.30 часова игра против домаћина. Србија је нешто опуштеније ушла у меч, што је чврста екипа Анголе умела да искористи. Међутим, у наставку је наш тим кренуо шут, али је све то дошло као последица сјајне одбране. Афрички тим је у трећем периоду убацио само пет поена, што је био кључ победе.

"Одиграли смо одлично свих 40 минута. Поново смо на почетку последње четвртине имали „плус 14“,али смо овог пута последњу деоницу одиграли паметно, захваљујући доброј одбрани и организацији напада. Сви играчи су дали значајан допринос победи коју екипа посвећује Марку Тејићу, коме је данас 23. рођендан", рекао је тренер Јовица Антонић после утакмице.

Најрасположенији у редовима Србије, био је Немања Ненадић који је убацио је 22 поена, од тога четири тројке. Комплетан тим је данас био одличан, па победа није могла да изостане.

Србија – Ангола 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17)

Србија: Тејић 6 (4 ск), Пот 3, Стојановић, Ристић 7 (5 ск), Ребић 9, Бркић, Апић 1, Шоковић, Пашајлић 8 (7 ск), Ненадић 22 (5 ск), Крстић 7, Хускић 6.

Ангола: Домингос, Кицуами, Матеус 2, Мбунга 12, Кис 6 (7 ск), Мореира 23 (6ск), Мур, Гонсалвес 9 (5 ск), Жоан Жунго, Консеисао, Ндонием, Бастос.

Извор: Б92/моззартспорт