Хамбург: Басилашвили преко Мајера до титуле!

Грузијски тенисер Николоз Басилашвили освојио је титулу у Хамбургу победом над Аргентинцем Леонардом Мајером после три одиграна сета.

Тенис 30.07.2018 | 11:45
Басилашвили је био бољи од Аргентинца резултатом 6:4, 0:6, 7:5 после два часа и четрнаест минута игре.

Грузијски тенисер је тако дошао до своје прве АТП титуле из трећег покушаја у каријери, а Мајер није успео да одбрани трофеј који је освојио прошле године.

Басилашвили је боље ушао у меч и убрзо направио брејк, који је држао до краја првог сета.

Мајер је значајно подигао игру у наставку дуела, па је у другој деоници меча декласирао Басилашвилија и није му препустио ни један једини гем.

Током трећег сета оба тенисера су била поприлично сигурна при својим сервисима, а Аргентинац је попустио у 11. гему сета и претрпео брејк.

Имао је прилику Мајер да дође до рибрејка у наредном гему, али је од тренутка када је дошао до брејк шансе послао три форхенда у аут и меч се тако и завршио.