ЕП до 18: Нови пораз "змајића"!

Јуниорска селекција Босне и Херцеговине (У-18) претрпјела је други пораз на Еуробаскету у Летонији.

Кошарка 29.07.2018 | 20:10
"Змајићи" су послије дебакла против Шпаније од чак 30 разлике (94:64) у првом колу Групе Ц, поправили утисак само у првом полувремену, да би у трећој четвртини све просули против вршњака из Украјине, коју су изгубили са чак 14 разлике!

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - УКРАЈИНА 67:80 (19:15, 14:18, 13:27, 21:20)

Изабраници Бориса Џидића су константно имали вођство у првој четвртини коју су ријешили у своју корист са "плус четири" (19:15) највише захваљујући Армину Субашићу и Карлу Матковићу, који су заједно постигли девет поена.

У другом периоду, Украјинци су преокренули резултат на "крилима" Дениса Клевзуњка (22:24) али и захваљујући изузетној неефикасности "змајића", који су у првих пет минута друге четвртине постигли само три поена.

Ипак, до одласка на одмор у полувремену, БиХ је успјела да убаци још неколико кошева и стигне до новог "егала" пред наставак утакмице (33:33).

Доста "тврдо", са снажним одбранама играло се и почетком треће дионице на обје стране, што је проузроковало мали број погодака, али су се боље снашли украјински младићи и средином четвртине стекли двоцифрену предност (50:40).

Разлика се постепено повећала, па се у одлучујућих 10 минута ушло са "минусом" БиХ од чак 14 погодака (60:46).

Јасно је било да од евентуалног преокрета деморалисаних "змајића" до краја неће бити ништа, па је Украјина само дизала предност и до 20 поена, да би повукла "ручну" у самом финишу, омогућивши Џидићевом тиму да ублажи пораз.

Најефикаснији у табору БиХ послије три четвртине били су Војин Илић са 17 Јосип Рамљак са 15 и Армин Субашић са 11 погодака, док су код Украјинаца прва имена сусрета били Андриј Гритсак са 17, Иллиа Зајетс са 16 и Денис Клевзуњк са поеном мање.

У понедјељак је на Европском првенству слободан дан, а већ дан касније јуниоре БиХ очекује посљедњи меч у групној фази такмичења против репрезентације Финске.

БиХ: Камерић, Рамљак 15, Хрстић 5, Бегић, Илић 17, Омеровић, Субашић 11, Бошњак 9, Матковић 8, Дедајић, Мехић 2.

УКРАЈИНА: Зајетс 16, Ким, Сорохан, Гритсак 17, Шорстки 12, Орзул 3, Новитски 4, Марковетски 13, Стаханов, Чернеха, Шветс, Клевзуњк 15.

Извор: мондо.ба