Челси добио Интер - на пенале!

Саријева мала освета Спалетијевом Интеру, Челси бољи на пенале! Промашај Милана Шкринијара погурао Плавце ка победи.

Фудбал 29.07.2018 | 11:30
Након Јувентуса и Бенфике, и Челси и Интер решавали су питање победника једанаестерцима. Плавци су славили са 5:4 понајвише захваљујући промашају Милана Шкринијара. Регуларни део меча Интернационалног купа шампиона у Ници завршен је нерешеним резултатом - 1:1 (1:0).

С обзиром на то да је реч о припремној утакмици, сасвим је логично да је на обе стране било много грешака.

Прво полувреме припало је Челсију који је повео преко Педра у осмом минуту.

Шпанац је уз земљака Алваау Морату био најбољи појединац Плаваца у првом делу. Видео се печат Мауриција Сарија, али потребно је још рада како би лондонска екипа добила коначан облик. Не заборавимо бројне играче који се повезују са доласком или одласком из Челсија. Данијеле Ругани би требало да стигне на Стамфорд Бриџ, а помињу се Гонзало Игуаин, Матија Калдара, Матијас Весино, Набил Фекир, белгијски двојац Тибо Куртоа и Еден Азар је пред одласком у Реал Мадрид...

Интер се мучио у првом полувремену, видела се несигурност у одбрани и везном реду, а једини погодак за Неразуре било је дело Роберта Гаљардинија којег је несебично упослио Мауро Икарди у 49. минуту.

Касније је и Лаутаро Мартинез пропустио одличну шансу.

Потом су Маурицио Сари и Лучано Спалети извршили бројне измене, тако да је и темпо опао. Пошто није било победника након 90 минута, приступило се једанаестерцима.

За Челси су погодили Жоржињо, Дринквотер, Мозес, Абрахам и Аспиликуета, док су за Интер били прецизни Ранокија, Гаљардини, Мартинез и Карамо. Милан Шкринијар није погодио мету и тако погурао Плавце ка победи.

Мала освета Сарија Спалетијевом Интеру који је прошле сезоне у доброј мери осујетио Наполи у трци за титулу...

ЧЕЛСИ (4-3-3): Булка (од 46. Кабаљеро) - Запакоста (од 46. Аспиликуета), Ампаду (од 65. Ридигер), Луиз (од 65. Кристенсен), Алонсо (од 64. Емерсон) - Фабрегас (од 46. Дринквотер), Жоржињо, Баркли (од 46. Бакајоко) - Педро (од 65. Мозес), Мората (од 65. Абрахам), Хадсон-Одои (од 83. Пијазон)

ИНТЕР (4-2-3-1): Хандановић - Д'Амброзио, Де Фрај (од 65. Ранокија), Шкринијар, Далберт (од 83. Салседо) - Емерс (од 46. Мартинез), Гаљардини - Кандрева (од 65. Карамо), Политано (од 83. Запа), Асамоа - Икарди (од 65. Рорић)