БЕЛ - Сантини као булдожер: Хет-трик на дебију!

Врањеш погодио на погрешно место! Андерлехт славио у Кортрајку са 4:1.

Фудбал 29.07.2018 | 10:30
Какав деби Ивана Сантинија у дресу Андерлехта у белгијском шампионату! Стасити Задранин је у првом колу у победи над домаћим Кортрајком од 4:1 постивао хет-трик! И није претерано рећи да вероватно нико у новијој историји Андерлехта није имао овакав први меч.

А Андерлехт је показао да се вратио у лов на титулу гладнији и борбенији него икад. А Сантини ће очигледно представљати главно оружје, онај маљ којим ће Андерлехт тући противнике по глави на свакој утакмици.

За разлику од њега репрезентативац БиХ и некадашњи фудбалер Црвене звезде Огњен Врањеш неће по добром памтити првенствени деби за Андерлехт јер је пет минута пре краја меча затресао сопствену мрежу.

Већ у трећем минуту хрватски интернационалац је начео слабашног домаћина, а у улози асистента нашао се Петер Геркенс. Андерлехт је предност дуплирао у 31. минуту, а овај пут стрелац је био Ландри Дијамата.

Сантини је голгетерски њух потврдио и у 48. минуту и тада је Андерлехт повео са 3:0. Савршену партију Хрват је крунисао трећим поготком у 73. минуту.

Некадашњи омладински шампион Европе, Петар Голубовић добио је прилику да уђе у 81. минуту и тада је заменио Брендана Хајнса Ајка. Лука Аџић није се нашао у протоколу екипе Андерлехта.

БЕЛГИЈА 1 - 1. КОЛО: