Беговић: Било је мјеста за "змајеве" на Мундијалу!
Голман Босне и Херцеговине Асмир Беговић сматра да су по квалитету "змајеви" требали да буду учесници Свјетског првенства и да би у Русији остварили солидан резултат.
Фудбал 27.07.2018 | 11:45
"Искрено, мислим да је, судећи према приказаним играма, за нас било мјеста у Русији. Наравно, резултат је у фудбалу закон. Ако нисте направили резултат, нисте ни заслужили играти на једном оваквом такмичењу. Ипак, познавајући наш квалитет, мислим да смо требали бити у Русији и да смо и тамо могли направити солидан резултат", рекао је Беговић за сарајевски "Дневни аваз".
Према његовим ријечима, иако ће БиХ имати тешку групу у Лиги нација гдје ће одмјерити снаге са Сјеверном Ирском и Аустријом, увјерен је да ће "змајеви" бити први у групи.
"Како вријеме пролази и што више читам и гледам о нашим противницима, све сам увјеренији да имамо веома тешку групу. Сјеверна Ирска је занимљива екипа, квалитет није врхунски, али имају одличног селектора, који је веома прагматичан и који своју игру прилагођава противнику. Аустрија је имала велики кикс у квалификацијама за СП, и то након лошег ЕП. Они ће овдје тражити искупљење. Но, ја и даље мислим да смо ми у овој групи најбољи и, ако ствари посложимо онако како треба, ако се добро припремимо за противнике, вјерујем да можемо бити први у групи".
Беговић је додао да је имао проблема са повредом кољена, али и истакао да је сада све у реду.
"Дуго сам се мучио с боловима у кољену. Стварно ми је одмор веома требао и сада су ствари много боље. И даље одрађујем терапије, али је најважније да поново радим пуном паром и једва чекам нову сезону и нова искушења у репрезентацији", нагласио је голман БиХ.
Извор: мондо.ба

Коментари / 0
Оставите коментар