Роналдо је прво хтио код Анћелотија у Наполи?!

Истина иза лудог трансфера у Јувентус. . .

Фудбал 16.07.2018 | 22:35
Роналдо је прво хтио код Анћелотија у Наполи?!
Безмало недељу дана прошло је откако је Наполи званично објавио долазак Кристијана Роналда у вероватно најлуђем трансферу овог лета и једном од највећих послова деценије.

Ако сте добро обратили пажњу видели сте да смо у уводној реченици текста направили грешку каква би у нормалним околностима изазвала озбиљну реакцију код навијача Јувентуса. Ипак, пробајте да замислите да је прича која је обележила досадашњи ток прелазног рока имала баш овакав расплет. Тачније, да је Наполи заиста довео Кристијана Роналда. Новинар локалне телевизијске станице Луна Карло Алвино, иначе врло близак клубу из Кампаније, тврди да је Кристијано Роналдо био на само два корака до потписивања уговора управо са Наполијем!

Алвино је рекао да је Кристијано Роналдо првенствено желео у Напуљ како би поново сарађивао са Карлом Анћелотијем, али да Наполи једноставно није имао финансијску подлогу како би завршио трансфер због којег се и данас тресе фудбалско тржиште.

„Кристијано Роналдо би данас носио дрес Наполија да је клуб имао 350.000.000 евра за комплетан посао“, тврди Алвино и наставља:

„Јувентус је био Кристијанов План Б. Жорж Мендеш има блиске односе са Наполијевим председником Аурелијем де Лаурентисом. Мендеш је Роналда прво понудио Наполију, али клуб није био у стању да плати колико и Јувентус“, тврди презентер ТВ Луне.

Ову причу је недуго затим потврдио и први човек Наполија Аурелио де Лаурентис у разговору за римску Ла Републику.

„Роналдо је био понуђен Наполију. Његов агент ме је звао, формулисао ми понуду за Кристијана и проценте који би били укључени по његовом доласку у Напуљ. Али, ми нисмо имали тих 350.000.000 евра да инвестирамо у његов трансфер као Јувентус. Тада бисмо ризиковали да клуб одведемо у банкрот“, признао је контроверзни филмски продуцент.

Роналдо је напустио мадридски Реал у трансферу вредном 112.000.000 евра и затим потписао уговор с Јувентусом вредан 30.000.000 европских ночаница годишње. Португалац је после трансфера у Јувентус неколико пута контактирао Карла Анћелотија да се с њим посаветује око неких животних стварих, пре свега адаптације на климу у Италији.

Навијачима Наполија ова вест сигурно неће пријати...

Извор: моззартспорт

Фото: Ацтион Имагес

Коментари / 0

Оставите коментар