Брутални ''Орлићи'' на плус 47 против Исланда!

Одлична партија младих кошаркаша Србије на отварању ЕП у Хемницу.

Кошарка 15.07.2018 | 10:15
Млади кошаркаши Србије убедљивом победом су почели такмичење на Европском првенству које се одржава у немачком Хемницу. Екипа селектора Владе Јовановића је у мечу Д групе прегазила Исланд са 107:60 (23:20, 24:18, 22:12, 38:10).

Требало је времена репрезентативцима Србије да се првикну на веома брзу и атпичну игру селекције Исланда. Ривал је на почетку сусрета одлично шутирао за три поена и у седмом минуту повео са 20:12.

Српски тим је заиграо агресивније до краја прве четвртине серијом 11:0 преокренуо резултат – 23:20. Расположени Исланђани преко првог стрелца Гудминосна одлично почињу и други период и још једном долазе од осетније предности – 30:23.

Од тог тренутка српски кошаркаши почели су да играју у правом ритму. Разиграли су се Аранитовић, Марјановић, Мусић и Раданов, тако да су већ до полувремена ствари дошле на своје место – 47:38.

Чврстом  игром у одбрани и прецизошћу нападу, зауставили су ривала и већ на истеку 30. минута стекли недостижну предност – 69:50. До краја сусрета сусрета Србија је играла све боље и ефикасније.

У другом колу Д групе репрезентација Србије се у недељу (20:15) састаје са селекцијом Италије.

СРБИЈА – ИСЛАНД 107:60 (23:20, 24:18, 22:12, 38:10)

СРБИЈА: Марјановић 15, Вуликић 1, Аранитовић 9, Мусић 9, Беслаћ 10, Тадић 2, Раданов 11, Степановић 14, Симанић 10, Глишић 9, Ђорђевић 8, Момиров 9.

ИСЛАНД: Јонсон 8, Сверисон,  Гудмундсен 18, Хјалмарсон, Асгеирсон 1, Торбјаснарсон 6, Халдорсон, Стефансон 6, Си. Јоханесон 7, Св. Јоханесон 10, Храфсон, Хермансон 5.