Акинфејев послао Шпанију кући!

Фудбалери Русије пласирали су се у четвртфинале Свјетског првенства у Русији након што су у осмини финала након пенала славили са 5:4 против Шпаније.

Свијет 01.07.2018 | 18:49
Руси ће се у наредној рунди која је на програму 7. јула састати са побједником меча Хрватска - Данска који је на програму вечерас од 20 часова.

Шампион свијета из 2010. је до вођства су дошао у 14. минуту након прекида када је убачена лопта са стране погодила у ногу Сергеја Игнашевича и завршила у мрежи.

Након тога, Руси који су се до тада више концетрисани на дефанзиву, су смјелије кренули ка голу Шпанаца али тим Фернанда Јера је контролисао игру. У 39. минуту срећа је погледала и Русију јер је након корнера лопта ударила у руку Џерара Пикеа а једанестерац у 1:1 је претворио Артем Дјуба.

До краја регулрних 90 минута мреже су мировале а резултат се није мијењао ни након два продужетка. У пенал серији епитет хероја је понио голман домаћих Акинфејев који је одбранио ударац Кокеа а потом и Спаса са 4:3 у пеналима, односно 5:4 у пуном резултату.