Сергеј: Првенство сам одиграо за 7,5!
“У првој сам био добар, у другој и не баш. Данас сам се борио”, каже Милинковић Савић.
Фудбал 28.06.2018 | 13:45
"Сматрам да смо дали све од себе као колектив, потрудили смо се да учинимо све како бисмо отишли даље, што је наравно био и наш циљ. Али, ето, утакмица са Швајцарском оставила је дубок траг у нама и мало нам отежала посао данас. Заиста смо покушали да победимо, али нажалост нисмо успели у својој намери. Ипак, мислим да можемо да идемо подигнутих глава кући", рекао је Сергеј после меча.
Србија је поражена од 'Селесаа' у одлучујућем сусрету за пролаз међу шеснаест најбољих селекција света, па је такмичење у групи Е завршила на трећем месту са три освојена бода, два мање од другопласиране Швајцарске која је у истом термину ремизирала са Костариком (2:2).
"Што се конкретно мојих партија тиче, увек може боље. Увек улазим у утакмицу са мишљу да нешто урадим боље, него што сам то чинио у претходној. Игром против Костарике могу да будем задовољан, против Швајцарске и не толико, док сам данас дао све од себе. Ви ћете, као и увек, коментарисати и написати како сам играо, па ћу видети шта ћете написати сутра".
"Од 1 до 10, мислим да сам одиграо за 7,5-8, пре 7,5. Да би се дошло до десетке? Па сигурно да постигнем и погодак, што ми је свакако био циљ... Али погодили су други у ситуацијама када је то било потребно. Ту сам, радујем се сваком позиву за репрезентацију... Репрезентацију видим као круну свега и нешто због чега сам, између осталог, почео да се бавим фудбалом. Једва чекам следеће окупљање", закључио је Милинковић-Савић.
Незавидна је то била ситуација. Јавност је некако закључила да је Славољуб Муслин смењен само због тога што Сергеј Милинковић Савић није био позиван у тим. Онда су на леђа Лацијевог аса сваљена превисока очекивања. Требало је да после само неколико утакмица у репрезентацији сакрије лопту свима.
Није се десило. И обично се не дешава баш тако лако, ко год да је у питању. Фудбал тражи време. Сергеј га није имао. Навијачи пак ретко имају стрпљења. Уосталом, навикли смо у Србији да се после пораза ствари не сагледавају баш објективно, па су по друштвеним мрежама људи прилично оштри према 23-годишњем фудбалеру.
А шта он сам каже за своје игре у Русији?
“Мислим да сам играо за 7,5. Фалило је да постигнем гол. Био сам ипак добар у првој утакмици. У другој и не баш. Данас сам се борио”, одговара Милинковић Савић.
Ово су само почеци. Будућност је пред њим и већим делом ове генерације. Све скупа…
“Било је лепо. Једва чекам ново окупљање”.
Још један играч који је у овим последњим недељама направио прве кораке у сениорском тиму - више него сигурне ако смемо да додамо - био је Никола Миленковић...
"Можемо да будемо поносни на све што смо урадили, од првог дана је била добра атмосфера у тиму. Само остаје жал за пропуштеним против Швајцарске".
Извор: моззартспорт/Б92
ФОТО: Ацтион Имагес
Коментари / 1
Оставите коментарФилип
28.06.2018 12:32Нова цијена његовог трансфера ће показати његову оцијену. Мсм, свака част, у поређењу с њим ја сам чиста 0 али нисам стекао утисак да је он за 7,5-8. Мислим да му је агент учинио медвеђу услугу форсирајући селектора да га држи у утакмици од почетка до краја.
ОДГОВОРИТЕ