Кејн 152 минута - 5 голова, Меси 1.440 минута - 5 голова!

Нападач Енглеске Хари Кејн постигао је хет-трик против Панаме у својој другој утакмици на Светском првенству у Русији и већ сакупио пет погодака на првенству, колико је Лионел Меси постигао током читаве каријере до сада.

Фудбал 25.06.2018 | 10:45
Кејну су за пет голова била потребна само 152 минута на утакмицама са Тунисом и Панамом. Аргентинац је одиграо 17 мечева на првенствима света од 2006. до сада, да би дао укупно пет голова.

Један од њих дао је у Немачкој против Србије и Црне Горе, када је наша селекција поражена 6:0.

Енглески шпиц је головима против Панаме постао и тренутно најбољи стрелац шампионата у Русији испред Кристијана Роналда који има четири поготка, колико има и Белгијанац Ромелу Лукаку.

Меси је за сада на два меча против Хрватске и Исланда остао на нули, а најбољу прилику да првенство отвори поготком имао је у првом мечу када је промашио пенал.

Тако је до сада одиграо 1.440 минута за пет погодака, а његова Аргентина је после тешког пораза од Хрватске 3:0 и ремија са Исландом 1:1 у тешкој ситуацији и чак ни победа у последњем колу јој не гарантује пролазак у наредну рунду такмичења.