"Орлови" испустили побједу

Фудбалери Србије поражени су у другом мечу у Групи Е од селекције Швајцарске са 2:1. Митровић је постигао гол за вођство, али су головима Џаке и Шаћирија Швајцарци преокренули и стигли до победе. Меч одлуке Србија игра 27. јуна од 20. 00 часова против Бразила.

Србија 22.06.2018 | 23:00
Фудбалска репрезентација Србије упркос солидној партији и вођству све до 52. минута, није успела да оствари повољан резултат.

Изабраници Младена Крстајића су голом Митровића у петом минуту имали предност, а до краја првог дела су пропустили неколико шанси како би та предност износила два гола.

Друго полувреме донело је потпуно другачији сценарио од ишчекиваног, пошто је Швајцарска успела да дође до два гола и то оба након контранапада.

Прво је Џака натрчао на одбијену лопту у 52. минуту и прецизним и јаким ударцем изједначио на 1:1.

Од тог тренутка "орлови" су пали како на физичком, тако и на психолошком плану, а то је резултовало потпуним преокретом Швајцарске у 90. минуту утакмице, када се Шаћири нашао сам након контре испред Стојковића, којег је матирао и донео три бода својој селекцији.

Након две одигране утакмице Бразил и Швајцарска имају по четири освојена бода, Бразил је први због боље гол разлике, Србија је трећа са три бода, док се Костарика није уписала.

Меч одлуке Србија игра 27. јуна у среду против селекције Бразила од 20.00 часова, у исто време снаге ће одмерити и Швајцарска и Костарика.