Ефесов други велики потпис: Басконијин бомбардер!

Истанбулски клуб се не шали.

Кошарка 24.06.2018 | 14:30
Ефесов други велики потпис: Басконијин бомбардер!
Прво Василије Мицић, а онда и Родриг Бобуа!

Истанбулски Ефес у летњи прелазни рок с намером да састави тим спреман да се наредне сезоне озбиљно бори за неки озбиљнији европски успех и освоји прву титулу шампиона Турске после равно деценије чекања. После класичног плејмејкера и српског репрезентативца, на ред је стигао поливалентни бомбардер и дојучерашњи кошаркаш Басконије Родриг Бобуа. 

Француски кошаркаш је са Ефесом потписао уговор на две године и требало би да буде погонска снага најтрофејнијег турског клуба. Бобуа је претходне две сезоне провео у Басконији, где је уз Тока Шенгелију и Јоханеса Војтмана био међу најбољим играчима баскијског тима. 

Бобуа је у прошлој сезони Евролиге бележио просечно нешто изнад 12 поена на 48,5 одсто погођених шутева из игре, уз по два скока и асистенције, уз за нијансу бољи учинак у АЦБ лиги.

Подсетимо, Ефес је већ успоставио контакте с Трејем Томпкинсом из Реала и слободним НБА играчемМалколмом Дилејнијем.

Извор: моззартспорт

Фото: МН Пресс

Коментари / 0

Оставите коментар