Хрватска поразила Аргентину са 3:0

Фудбалери Хрватске пласирали су се у осмину финала Свјетског првенства након што су у другом колу групне фазе надиграли Аргентину са 3:0.

Свијет 21.06.2018 | 22:09
Голове за "ватрене" постигли су Ребић у 53., Модрић у 80. и Ракитић у 91. минуту

Хрвати су сјајно одиграли утакмицу и готово да "гаучосима" нису дали шансу да угрозе њихов погодак. Аргентинци су осим своје немоћи против дисциплиноване и чврсте Хрватске показивали само бахатост и нефер игру.

Прво полувријеме обиљежила је чврста игра са по двије "осредње" шансе на обје стране, са чак 18 прекршаја.

Како је вријеме одмицало у другом дијелу тако се игра распламсавала, а Хрватска је дошла до предности у 53. минуту. Голман Аргентине Кабаљеро умјесто да избије лопту само ју је подигао на Волеј Ребићу који ту шансу није пропустио.

Предност је дуплирао Модрић у 80. минуту. Примио је је лопту на неких 25 метара и поред четворице противничких играча распалио прави пројектил у доњи десни угао. Кабаљеро се пружио колико је могао, али није успио ништа да направи.

Тачку на и ставља Иван Ракитић у првом минуту судијске надокнаде. Хрвати су се поигравали са Аргентинцима. Крамарић је прослиједио лопту до Ракитића, од којег је и кренуо контранапад, а овај је смјешта у мрежу "гаучоса" и велики шок.

Аргентина је имала неколико шанси током меча, али нису успјели ни да умање пораз, а камоли да направе нешто више против чврсте и дисциплиноване Хрватске.

Умјесто фудбала, показали су бахатост и нефер игру у неколико ситуација.

Најприје у 76' минуту, када је Ракитић након дуела са Отамендијем остао да лежи на трави "гаучоси" нису жељели дуго да прекину игру, па је то морао да уради судија.

Потом је у 85. минуту Отаменди поново показао неспортску страну. Ракитић је пао на траву, а Аргентинац се залетио и напуцао га лоптом.

Ипак, Ракитић им је то вратио на сјајан начин.

Хрватска је прва у групи Д са 6 бодова. Аргентина је остала на једном боду послије ремија с Исландом који има исто толико, док Нигерија нема бодова. У петак се Састају Исланд и Нигерија.