Јако невријеме погодило Градишку

Снажно невријеме погодило је у поподневним часовима Градишку – пљусак праћен јаким вјетром трајао је скоро један час непромијењеног интензитета, а вода је преплавила бројне улице и заплавила већину подрума у градском насељу Сењак.

Република Српска 13.06.2018 | 21:02
Јако невријеме погодило Градишку
Невријеме је Градишку погодило око 16.30 часова.

Из “Електродистрибуције Градишка” саопштено је да су због кварова на далеководима и нисконапонској мрежи без електричне енергије остала домаћинства у појединим насељима у околини Подградаца, Чатрње, Турјака, Нове Топле и дијеловима приградских насеља.

У Електродистрибуцији кажу да су екипе на терену и покушавају да отклоне кварове, пуштају напон тамо гдје је то могуће, а да ће рано ујутро наставити са радом.

Директор Противградне превентиве Републике Српске Тихомир Дејеновић изјавио је да су током данашњег невремена испаљене 64 противградне ракете на ширем брањеном подручју западног дијела Републике Српске.

Дејановић је рекао да је мјестимично било појаве слабијег града и суградице у пљуску, и да је ово било невријеме са најобилнијим кишним падавинама у кратком временском периоду и најснажнијим вјетром у овој сезони.

(Срна)

Коментари / 5

Оставите коментар
Name

Орихалк

14.06.2018 08:06

Јесте то је тачно да је падала јака киша, али је и тачно да прекрцајна пумпа-пумпе нису радиле које бране град од фекалних вода, тако да су многи подруми поплављени када је ниво ријеке Саве посве низак. Локални режим ништа не ради на томе проблему, већ су посавјетовали грађане да инсталирају пумпе у своје подруме, и да пресипају из шупљег у празно, и тако да бране подруме од фекалних и подземних вода. Да појасним, ових последњих мјесец и пол дана канализациони отпад слободним падом одлази у ријеку Саву, и сада када је био велики пљусак, проблем фекалних вода није могао у тој мјери бити ријешен без да се пусте у погон прекрцајне пумпе, које су застарјеле и по капацитету су недовољне, и то је доказано задњих 5-10 година. Жалосно да не може бити жалосније, да Локални режим свеијим нерадом и немаром проузрокују огромне штете грађанима, баш када су у питању споменута застарјела постројења.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Силе

14.06.2018 09:45

Начелник Сека Аџић је обећао у предизборној кампањи рјешење за црпне пумпе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

буцо

14.06.2018 13:23

Ово је горе него средњи вјек!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xxxxx

14.06.2018 17:26

Сви су нелегално направили подруме,ко у бари прави подрум.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Орихалк

15.06.2018 06:53

То је тачно да су многи направили подруме, а садашњи Локални режим као и претходни наплаћују те просторе по неколико основа грађанима, дакле, они у својим документима не распознају назив подрум већ само гаража, и као такав простор наплаћују. Проблем је у томе што је прекрцајно постројење-пумпе на обали Саве-Кеј је у функцији неколико деценија, а град се проширио са десетинама нових насеља, и свакоме је јасно да као такво постројење је превазиђено, само није јасно Локалном режиму у Градишци који троши паре у глупости.