Жоц и Фенер мало пуштали Тофаш... Шампањац је већ у кибли!

Екипа из Истанбула сигурно и у другом мечу против Тофаша - 86:78.

Кошарка 08.06.2018 | 11:30
Није Фенер био убедљив као у првом мечу, али то не мења суштину досадашњег дела финала плеј-офа... Вицешампион Европе је мало пуштао Тофаш, али је брзо додао гас и повео са 2:0 у Серији. Најтрофејнији тренер Европе Жељко Обрадовић већ може да стави шампионски шампањац у киблу. Ове вечери Тофаш је пао -86:78.

Играчи Тофаша почели су меч у великом стилу. Повели су са 10:2 и можда се понадали да могу да великој брејка. Међутим, тајм-аут Жељка Обрадовића представљао је почетак краја наде гостију да нешто озбиљније могу да направе. Предвођени Вонамејкером и Нанелијем играчи Фенера су убацили у бризну више и смањили заостатак.

Кључну предност Фенер је стекао у трећој четвртини. Тада је одбрана европског вицешампиона избацила из лежишта госте. Брзо су Канаринци отишли на плус десет и потом одржавали предност.

Најефикаснији у редовима победничког тима био је Вонамејкер са 18 поена. Тофаш су предводили Морган, Меија и Крокер са 16 поена.

Срспки репрезентативац Марко Гудурић није успео да се упише у листу стрелаца за 14 минута на терену.