Отишао је Венгер, остала је трансфер политика!

Арсенал и даље отима француску децу, страдао и ПСЖ! Јасин Адли стиже на Емирејтс.

Фудбал 08.06.2018 | 13:00
Отишао је Венгер, остала је трансфер политика!
Пари Сен Жермен је нудио први професионални уговор, али вероватно је и Јасну Адлију јасно да би године морале да прођу пре но што он добије праву шансу на Парку принчева. Протекле сезоне је одиграо само седам минута и решио је да срећу потражи на другом месту. Радио Монте Карло тврди да је све већ утаначено: 17-годишњи везиста иде у Арсенал!

Према наводима РМЦ-а, Адли ће за такав избор бити награђен трогодишњим уговором са опцијом да се сарадња продужи на две додатне сезоне. Свакако ће му бити боље него у Паризу. Тамо се клинци из омладинске школе тешко пробијају до првог тима, мада су Преснел Кимпембе, Адријен Рабио и Кристофер Нкунку показали да је и то могуће.

Већина ипак бира да покуша у другим клубовима. Поред Адлија, овог лета су ПСЖ напустили и штоперАбдурахман Бари (РБ Салцбург), те централни везни Клаудио Гомес (Манчестер Сити).

Пари Сен Жермен је ипак клуб који се понајвише ослања на готове производе. Па тако аргентински медији шушкају да би у Париз овог лета могао крилни фудбалер Боке јуниорс Кристијан Павон, који ће бити и члан Гаучоса на Мундијалу у Русији. Слобода 22-годишњег фудбалера кошта 33.000.000 евра.

И како после дете да се пробије до првог тима?

Што се тиче Арсенала, на Емирејтсу су већ навикли да по Француској лове талентоване играче. И нема везе што је Арсен Венгер отишао. Пословна политика се не мења тако лако. Адли је већ дуго у фокусу. Нема то везе са Унајом Емеријем, Венгеровим наследником у Лондону. На крају, шта то има да изгуби Арсенал? Довођење талентованог фудбалера коштаће га само 200.000 фунти?  Сигурно ће барем вратити тај новац.

Извор: моззартспорт

ФОТО: Ацтион Имагес

Коментари / 0

Оставите коментар