Партизан близу нове титуле у Суперлиги!

Ватерполисти Партизана стигли су на корак до нове титуле у Суперлиги Србије.

Остали спортови 31.05.2018 | 10:45
Црно-бели су “уписали” и 11. првенствену победу, савладавши Ваљево са 14:7 (4:2, 2:3, 5:1, 3:1) у 12. колу домаћег првенства и већ у следећој рунди могу до наслова првака.

Партизан је, према очекивању, убедљиво славио – 14:7, али у првом полувремену се мучио да изађе на крај са Ваљевцима, који су у меч ушли са много мотива. Нанизали су црно-бели неколико грешака у првом полувремену, лако пропуштених шанси у нападу.. Међутим, иако нису пружили све што могу, контролисали су и игру и резултат.

У завршници друге четвртине Ваљево се приближило на гол заостатка (6:5), али после великог одмора црно-бели су доминирали. Брзо су головима леворуког Золтана Фаркаша Дорија отишли на 8:5. Панајотовић је из петерца смањио на 8:6. Београђани су потом наставили серију, са шест узастопних голова отишли на 14:6, да би на минут и по пре краја Ваљевци ублажили пораз.

Следећи меч Партизан поново игра на Бањици. У суботу ће у дербију дочекати Шабац (меч почиње у 18 часова). Биће то прва прилика да дође до нове титуле првака. Уколико освоје сва три бода црно-бели ће и теоретски осигурати прво место.

Партизан – Ваљево 14:7 (4:2,2:3,5:1,3:1)

Базен Бањица. Гледалаца 150. Судије: Анђелић и Стефановић (обојица Београд). Играч више: Партизан 6 (3), Ваљево 3 (0). Петерци: Ваљево 2 (2)

Партизан: Белопавловић, Касум 1, Дори 3, Лукић 1, Лазић, Томић, М. Јанковић, Андрејевић 1, Манојловић, Радановић, Радоњић 4. Аксентијевић 3, Ристичевић, Вучинић 1. Тренер: Ћирић.

Ваљево Горење: Бракочевић. Панајотовић 2, Арсеновић, Марковић, Радуловић 1, Митровић, Матовић 1, Глигоријевић, Поповић, Босић 3, Ђорђевић, Филиповић, Спасојевић, Лукић. Тренер: Серафимовић.