Азаренка о Серени: А кад сам ја била трудна…

Викторија Азаренка реаговала је на дебату о Серени Вилијамс и томе да ли би Американка требало да буде носитељка на Ролан Гаросу.

Тенис 30.05.2018 | 11:30
Азаренка о Серени: А кад сам ја била трудна…
Серена се породила прошле године и у Паризу ће бити њен први такмичарски турнир, ако изузмемо ФЕД куп, због чега многе тенисерке, како бивше тако и садашње, сматрају да би Вилијамсова требало да има "заштићени ренкинг".

Освајачица 23 Гренд слем трофеја је у ‘Булоњску шуму’ без пласмана на WТА листи, а сада је о свему проговорила и Азаренка, након пораза на старту такмичења.

"Ако желите да будете субјективни и гледате субјективно, одлука је веома лака. Али ако објективно посматрате ситуацију, није једноставно", рекла је Азаренка.

Она је чланица Савеза играча и свесна је да о оваквим темама треба дискутовати.

"Ова тема није била покренута прошле године када сам се вратила на Вимблдону, а нисам била носитељка", додала је Вика која је добила сина Леа у децембру 2016.

Потом је објаснила и у чему је проблем када је Серена у питању.

"Постоје многи аспекти. Веома лако је рећи – ‘Ох, они нису носиоци, то су катастрофално лоша правила’. Али постоје многе ствари у вези са овим правилом и тешким процесом. Само желим јавно да кажем – дајте нам довољно времена и ми ћемо, као женска асоцијација, учинити све да најбоље жене играју наш спорт", закључила је Азаренка.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар