Куп РС: Раднику рекордни, шести трофеј, након пенала!

Бијељински Радник је трећи пут узастопно освојио Куп Републике Српске и са шест трофеја укупно прескочио на листи бањалучки Борац.

Фудбал 24.05.2018 | 20:30
Каква драма у Приједору у 25. финалу Купа РС!

Пенали су морали да одлуче побједника финалног двобоја између Радника и Крупе, након што је у регуларних 90 минута резултат био неријешен 1:1, а више среће и умијећа у ударцима са "бијеле тачке" исказали су изабраници Младена Жижовића и славили 6:5.

Тврд меч виђен је у четвртак предвече на приједорском Градском стадиону, а први су до предности стигли Семберци и то у 38. минуту.

Након центаршута Душана Мартиновића, главом је Ирфан Хаџић поспремио лопту у мрежу голмана Крупе Јована Кутића, да би у судијској надокнади првог дијела, прије одласка на одмор, Слободан Милановић ухватио волеј за 1:1.

У наставку сусрета, најбољу шансу да ријеше меч имали су ученици Слободана Старчевића, односно Макитан, који је послије центаршута Милановића одлично скочио и шутирао, али је бијељински тим спасила пречка.

Зато је одлука о пехару пала из једанаестераца.

У другој серији је голман Бранислав Ружић одбранио ударац Радосава Алексића из Крупе, али му се промашајем цијелог гола реванширао Велибор Ђурић у четвртој серији.

Послије пет извођења пенала резултат је био неријешен, потом је Ненад Срећковић донио нову предност Семберцима, да би Вукашин Беновић такође промашио за велико славље Радника.

Бијељинци су посљедње три године освајали трофеј, а у претходних пет сезона чак четири пута били су најбољи. До данас је уз Радник најтрофејнији тим у Купу РС био и бањалучки Борац са пет пехара, тако да су се изабраници Младена Жижовића осамосталили на врху "вјечне листе".