НБА плеј-оф: Рокетси изједначили против Вориорса!

Харден и Пол вратили брејк! Хјустон Рокетси савладали су у гостима Голден Стејт Вориорсе и изједначили на 2:2 у финалу Западне конференције – 95:92.  "Ракете" и даље лете! Хјустон брејком стигао до 2:2 у финалу Запада.

Кошарка 23.05.2018 | 12:45
Најзаслужнији за враћање брејка, односно повратак предности домаћег терена били су Џејмс Харден са 30 и Крис Пол са 27 поена.

Пети дуел на програму је у ноћи између четвртка и петка од 03.00 у Тексасу.

Меч у Оракл арени почео је идеално по домаћине, који су уводном серијом стигли до предности од 12:0, али је онда уследио само један у низу преокрета, па су Тексашани предвођени 'Брадом' добили другу четвртину 34:18 и стигли до преокрета на полувремену (53:46).

Наставила се игра на моменте и серије, а трећи квартал у потпуности је обележио Стефен Кари – убацивши исто поена колико и комплетан тим Хјустона (17) и Вориорси поново стижу до двоцифрене предности (70:80).

Међутим, екипа Стива Кера није успевала готово ништа да погоди у одлучујућих 12 минута кошарке, лоше је градила сопствени рекет и губила велики број лопти, да би све било готово после тројке Ерика Гордона на нешто мање од два и по минута до краја, после чега Голден Стејт није успео да упише нити један поен из игре.

Харден је поред 30 поена (8/14 за два, 3/12 за три) имао и по четири скока и асистенције, односно три украдене и две блокаде, док је ЦП3 (5/11 за два, 5/9 за три) забележио четири успешна додавања и два скока.

Гордон је дао свој допринос са 14 поена, Клинт Капела уписао је осам и 13 ухваћених лопти, док је поново један од кључних фактора била партија Пи-Џеја Такера са четири поена и чак 16 скокова.

Истакао се још Тревор Ариза са девет поена.

Код домаћина најефикаснији је био Кари са 28 поена (4/13 за два, 6/13 за три) и шест скокова, док је Кевин Дурент имао поен мање и 12 скокова, али и веома лош проценат шута из игре – (8/19 за два, 1/5 за три).

Дрејмонду Грину недостајале су две асистенције за трипл-дабл, поред 11 поена и 13 ухваћених лопти, а двоицфрен учинак имао је још Клеј Томпсон са 10 поена.

У последњу четвртину актуелни шампион НБА лиге је ушао са 12 поена предности, међутим, гости су успели да преокрену и победе за 2:2 у финалној серији плеј-офа Западне конференције:

Голден Стејт - Хјустон 92:95 (28:19, 18:34, 34:17, 12:25).

Најефикаснији био је Џејмс Харден са 30 поена, од којих је чак 24 постигао у првом полувремену. У другом делу улогу лидера у гостијућем тиму преузео је Крис Пол, постигавши 13 од својих 27 поена у последње две деонице. Међу јунака ове победе спада и Ерик Гордон који је меч завршио са скромин 14 поена, али је погодио важан шут за три на 2:27 пре краја (за вођство Хјустона 94:89).

Кључна је, ипак, била сјајна одбрана гостију у последњој деоници, у којој су играчи Голден Стејта успели да убаце само 12 поена. Под притиском је промашио и Стеф Кари, када је у последњим тренуцима шутирао тројку за продужетак.

Под обручима су се истакли Пи Џеј Такер и Клинт Капела, обојица са 12 дефанзивних скокова. Први је ухватио укупно 16, а други 13 лопти.

"Вориорсе" су предводили Стеф Кари са 28 и Кевин Дурант са 27 поена, уз 12 скокова. Добар учинак имао је Дрејмонд Грин - 11 поена, 13 скокова и осам асистенција. Све то било је, ипак, недовољно за вођство Голден Стејта 3:1...

Пета утакмица игра се у ноћи између четвртка и петка.

У финалу Источне конференције тренутан резултат је, такође 2:2, а састају се Бостон и Кливленд.

Извор: Б92/мондо.рс