ПЛ БиХ: Побједа Борца, Жељо је ''газда'' Сарајева!

Побједа Борца, опроштај Кунића? Петар Кунић постигао оба гола у побједи Борца над Слободом.  Вјечити сарајевски дерби између Жељезничара и Сарајева завршен побједом “плавих”.

Фудбал 19.05.2018 | 21:45
Бањалучки Борац побједом над Слободом 2:0 завршио је сезону у Премијер лиги Босне и Херцеговине.

Црвено-плави су послије много турбуленција сезону завршили на осмој позицији са 38 освојених бодова.

У посљедњем мечу сезоне Борац је пред практично празним трибинама савладао Слободу захваљујући сјајном Петру Кунићу.

Нападач Борца довео је Борац у вођство у 14. минуту, а затим у 57. минуту поставио коначних 2:0.

Остаје да се види да ли је ово и његова посљедња утакмица у дресу Борца, с обзиром да му уговор истиче овог љета.

Судећи по аплаузу бањалучке публике, којих је било у суботу око тристотињак на Градском стадиону, љубитељи фудбала у Бањалуци би силно жељели да Кунић остане у клубу.

Свих 90 минута, Борац је био квалитетнији ривал на терену, створио је сијасет шанси, а до вођства је стигао у 15. минуту након оправдано досуђеног једанаестерца.

Оборен је Петар Кунић, а исти играч је са "бијеле тачке" послао голмана Слободе Аднана Хаџића у једну, а лопту у другу страну - 1:0!

Потом је везиста Бањалучана Милош Чудић у 31. минуту изишао сам испред чувара мреже Тузлака, али је оклијевао па је интервенисала одбрана гостију са "Тушња".

Почетком наставка Предраг Зекановић је био изузетно опасан по лијевој страни, у неколико наврата је пролазио кроз тузланску одбрану без неког конкретног учинка, до 57. минута када је шутирао послије продора, Ханџић одбранио, а одбијену лопту под пречку поспремио Кунић - 2:0.

Био је то његов 12. гол ове сезоне од укупно 22 постигнута поготка црвено-плавих, којим је практично "овјерио" десети тријумф Борца у сезони!

Могли су изабраници Дарка Војводића да постигну још понеки погодак и забиљеже још убједљивији побједу да је Зекановић послије новог соло продора био одлучнији или да голман тузланског тима није "пантерским" скоком спријечио еврогол младог Невена Бунића.

Све у свему, била је ово више него заслужена побједа Борца.

Жељо газда Сарајева! Вјечити сарајевски дерби између Жељезничара и Сарајева завршен побједом “плавих”.

Жељезничар у вјечитом сарајевском дербију савладао Сарајево резултатом 2:1 у посљедњем колу Лиге за првака.

Сарајевски ривали за разлику од прошлог дербија који је завршен без голова одиграли су много садржајнији меч, а виђена су три гола и прилично добра утакмица на сарајевској Грбавици.

Жељезничар је заслужено стигао до побједе на опроштају од свог капитена Зајка Зебе.

Домаћи фудбалери дошли су у вођство у 10. минуту када је Зајмовић погодио мрежу послије доброг продора и убацивања Закарића.

Сарајево је пропустило велику шансу за изједначење када је Фејзић одбранио шут Ахметовића у ситуацији “један на један”, а у 32. минуту Жељезничар је повисио вођство.

Поново је Закарић био асистент, а овог пута стријелац је Убипарип.

Само пет минута касније Сарајево је смањило на 2:1 преко Адукора, послије корнера.

У финишу првог дијела услиједио је опроштај Зајка Зебе који је напустио терен испраћен аплаузима.

Екипа Хусрефа Мусемића била је офанзивнија у другом полувремену, али су редом промашивали Рахмановић, Велкоски, потом и Халиловић.

Најбољу прилику пропустио је у судијској надокнади Рахмановић, након чијег покушаја је лопта погодила стативу.

У самом финишу утакмице тешку повреду доживио је Рамовић, који је изнесен са терена, а потом и транспортован колима хитне помоћи.