ХОЛ: Витесе има меч лопту за Лигу Европе!

Кашија бржи од пиштаљке! Тим из Арнема славио против Утрехта са 3:2.

Фудбал 16.05.2018 | 11:15
Фудбалери Витесеа први су задали ударац Утрехту у финалу баража за пласман у квалификације за Лигу Европе. Они су на свом терену у Арнему славили са 3:2 и сада за нијансу мирније могу да чекају реванш који се игра у суботу у Утрехту.

Не би било незаслужено ни да су гости непоражени напустили Арнем, али је грузијски дефанзивац Гурам Кашија у првом минуту судијске надокнаде постигао победоносни гол за Витесе.

За разлику од другог полувремена, у првом делу утакмице није баш било много узбуђења. Осим првог поготка Витесеа који је постигао Мејсон Маунт у 42. минуту.

А онда се Утрехт вратио у меч и то голом Рамона Леувина у 62. минуту. Враг је однео шалу па су домаћи од тог тренутка заиграли нешто офанзивније и такав приступ довео их је до другог поготка који је дао Брајан Линсен.

Међутим, ни Утрехт није лако пристао да положи оружје, а Закарија Лабјад је четири минута пре краја постигао нови изједначујући гол за Утрехт.