Бајерн пустио Србина, Милош Пантовић има нови клуб!
Млади репрезентативац Србије напустио гиганта, али остаје у Немачкој.
Фудбал 17.05.2018 | 13:00
Нови клуб српског нападача је друголигаш Бохум са којим је потписао уговор до 2021. године. Он долази као слободан играч пошто му је сарадња са Бајерном истекла и гигант из Минхена му је дао одрешене руке у избору нове средине.
Пантовић је прошао све млађе категорије Бајерна, а у Бундеслиги је дебтиовао код Пепа Гвардиоле као 19-годишњак. Један је од ретких Бајернових омладинаца који су успели да догурају до првог тима последњих година, али ипак није успео да се наметне у јакој конкуренцији. Остао је на том једном наступу за бајерн у Бундеслиги, у новембру 2015. године је дебитовао за младу репрезентацију Србије код тадашњег селектора Томислава Сивића.
Три сезоне је био стандарн у Б тиму Бајерна, популарнима „аматерима“, што је четврти ранг немачког фудбала. Ове сезоне је на 33 првенствена меча забележио 12 голова и 11 асистенција. Скренуо је пажњу на себе и обезбедио трансфер у Бохум који је члан Цвајте. Бохум је ову сезону завршио на шестом месту, а у следећој има амбицију да се докопа поврата у Бундеслигу.
На потписивању уговора, Пантовић је истакао задовољство због преласка у Бохум.
„Радујем се доласку у Бохум и једав чекам да заиграм. Пре свега желим да изразим велику захвалност спортском директору Себастијану Шнидцјелорцу и тренеру Робину Дуту који верују у мене и који су ме убедили да је прелазак у Бохум прави потез. Надам се успешној сарадњи“, рекао је Пантовић на промоцији.
Оптимисти су и људи који су довели Пантовића.
„Пантовић има огроман потенцијал да напредује јер је имао сјајно фудбалско образовање у Бајерну. Игра на свим позицијама у нападачкој линији, али је најбољи као крило. Очекујемо много од њега“, рекао је Шнидцјелорц.
Извор: моззартспорт

Коментари / 0
Оставите коментар