ИТА: Рома ка Лиги шампиона, Каљари према Серији Б!

Комплетирано 36. коло Серије А.  Рома и уметност побеђивања с 1:0! Рутински одрађен посао Вучице на Сардинији за свега 15 минута.

Фудбал 06.05.2018 | 23:04
Бодови су били неопходни и једним и другим, али је Рома на гостовању Каљарију успјела доћи до минималног тријумфа, који је обезбиједио турски интернационалац Ченгиз Ундер у 15. минуту меча.

Није то била утакмица за памћење, али је тим Еузебија Ди Франческа одиграо онолико колико је било потребно за нова три бода, па ће у посљедња два меча сезоне ући са треће позиције, са два бода испред градског ривала Лација, односно четири од Интера.

С друге стране, Каљари остаје на 18. позицији која води у нижи ранг. Фиорентина и Аталанта, екипе које се боре за Лигу Европе, биће ривали тиму Дијега Лопеза до краја сезоне, тако да ће тим са Сардиније имати изузетно тежак задатак у настојању да сачува прволигашки статус.

КАЉАРИ - РОМА 0:1 (0:1)

Велики хендикеп задесио је Римљане уочи почетка меча, јер се на загријавању повриједио Костас Манолас. С обзиром да је Жуан Жесус био суспендован, у "ватру" је гурнут дебитант Елио Капрадоси, који је одиграо сасвим добар меч.

Одсуство одличног Грка није пореметило Рому, која је до предности стигла у 15. минуту.

Изузетно прецизним ударцем млади Турчин осигурао је вођство, испоставиће се на крају и побједу свом тиму. Сјајно је погодио искоса са десне стране, у даљи угао.

Имао је и Каљари своје прилике у првом дијелу, али најопаснији по гол Роме био је десни бек "вучице" Бруно Перез, који замало није савладао свог голмана Алисона. Ипак, чувар мреже гостију био ке опрезан и спријечио аутогол.

У 55. одлична прилика за домаћина. Дијего Фаријас нашао се сам пред Алисоном, али у одлучујућем тренутку се спетљао и лопта му је побјегла у гол-аут.

Могао је и "резервиста" Марко Сау седам минута прије краја меча погодити за 1:1, али још једном се истакао Алисон.

Рома није бриљирала у другом полувремену, али је успјела сачувати предност која је води на корак од пласмана у европску елиту и наредне сезоне.

Рома је рутински одрадила посао и новом победом на гостовању Каљарију од 1:0 побегла Интеру у трци за Лигу шампиона.

Млади Турчин Ченгиз Ундер побринуо се вечерас да се Вучица неоштећена врати са гостовања на Сардинији и продужи серију од четири узастопне победе. Он је у 15. минуту мајсторски реговао на центаршут Александра Коларова с леве стране и лукавим ударцем по земљи матирао голмана Крања.

Рома није одушевила, али је победила и уписала важне бодове у борби за треће место, посебно после данашњег кикса Лација. Каљари, који се грчевито бори за опстанак, успео неколико пута да запрети Римљанима током утакмице, али се голман Вучице Алисон Бекер поново исказао маестралним одбранама.

Навалио је Каљари очајнички да направи нешто у последњих 20-ак минута, можда чак био и оштећен за пенал после старта Коларова над Фаријасом (није јасно да ли је Србин закачио лопту или играча), али се Рома умешно бранила.

Покушао је и Марко Сау безуспешно у завршници после кикса Коларова, али је Алисон и тај шут одбранио. На крају и покушај Никола Бареле у шестоминутној надокнади није завршио у мрежи, а Каљари је у самом финишу тражио и пенал после прекршаја над Паволетијем, али је судија остао нем. Важна победа за Рому и проблем више за Каљари који се налази на месту испадања два кола пре краја.