ПОР: Па, ово је као за филм!!!

Оптужен да је примио мито од Порта, па добио црвени против Змајева - а онда је Марега у 89' ставио руку на пехар! Голман Амир Абедзадеј из Ирана четири минута пре краја првог полувремена оставио саиграче на цедилу. Маритимо у завршници меча остао и са деветорицом на терену.

Фудбал 30.04.2018 | 14:45
Још само мало и титула првака Португалије вратиће се у Порто на стадион Драгао. Фудбалери Порта савладали су у гостима незгодни Маритимо са 1:0 и два кола пре краја имају чак пет бодова више од другопласиране Бенфике.

Ни вечерас није могло без драме, која током целе сезоне прати Змајеве тренера Сержа Консеисаа. Наиме, до победе су дошли тек голом минута пре краја утакмице.

Стрелац тог поготка био је нападач из Малија Муса Марега, играч за којег, какве ли ироније, Порто и даље дугује баш Маритиму неких 3.800.000 евра. А на Драгао је дошао још у јануару 2016. године.

Да све буде драматичније, Порто је вечерас имао играча више још од 41. минута када је црвени картон зарадио Амир Абедзадеј. А ради се о играчу за којег су медији писали да је Порто покушао да га подмити.

А у финишу првог полувремена је на самој ивици казненог простора покосио противничког играча и судија му је заслужено показао пут у свлачионицу.

И кренули су гости свим силама унапред у другом полувремену. Надирали су и надирали, али резултата није било…

А онда је у 89. минуту Алекс Телес извео корнера, а Марега је био највиши у скоку и главом затресао мрежу за велику радост гостију. Испоставиће се, за прву победу Порта на гостовању Маритиму после шест мечева.

Домаћин је утакмицу завршио са деветорицом фудбалера на терену, пошто је у четвртом минуту надокнаде искључен и Рубен.

ПОРТУГАЛ 1 - 32. КОЛО