ШПА: Хетафе је и даље на седмом небу - Европа је близу!

Против Ђироне са играчем мање - 1:1.

Фудбал 29.04.2018 | 16:15
Хетафе је повео у 18. минуту голом Амата Диедуа, а изједначио је Кристијан Стуани у 45. минуту из једанаестерца.

Домаћи Хетафе могао је у 58. минуту да постигнегол, али је Хорхе Молина промашио пенал.

Хетафе је прекинуо низ од три победе и седми је на табели са 49 бодова. Дјирона је девета са бодом мање.

Да су победили били би екстремно задовољни, али и овако играчи, стручни штаби руководство Хетафе могу да буду задовољни. У директном дуелу са Ђироном одбранили су седмо место, позицију која наредне сезоне води у Лигу Европе - 1:1. Наравно, права искушења тек следе, али Хетафе је направио огорман корак ка међународној сцени.

Знајући какав улог носи овај меч оба тима су се одлучила за нешто опрезнију игру. Није било много великих прилика. Испоставило се да је Хетафе чекао и дочекао. Била је то контра у 18.минуту.

Дуго је Фламини вукао лопту, затим је одложио, а после центаршута да десне стране на другој стативи је био Ндијаје и сместио лопту у мрежу. Радовала се домаћа публика, али је иускоро почела да стрепи. Суарез је оборио Манзанера, добио црвени картон, а Ђирона је са беле тачке преко Стуанија дошла до изједначења.

Каталонци су у другом полувремену надирали. Имали су велики посед, али је Хетафе издржао.

ШПАНИЈА 1 - 35. КОЛО