ТУР: Галата ће пјевати Синану!

Лавови не дају прво место, али било је густо! Како другачије у турској лиги него у самој завршници?

Фудбал 22.04.2018 | 07:45
Лудило турске лиге наставља да добија све интересантније обрисе.

Башакшехир је на отварању 30. кола био бољи од Кајзерија и тако је поново заузео прво место. Галатсарај је био под великим притиском морања пред гостовање Алањи, али је успео да се извуче на самом крају меча, тачније у 82. минуту када је Синан Гумуш донео победу Лавовима од 3:2 (2:1).

Почело је све да не може боље по Лавове. Дошли су у предност у четвртом минуту утакмице преко Бафетимби Гомиса. Био је на правом месту и после одбитка само ћушнуо лопту у мрежу. Ако је неко после тога сумњао у добар резултат Галате, онда је мало ко после 17. минута када је Цавелас дао аутогол. Покушао је да интервенише испред голмана Јилмаза, али је проследио лопту у своју мрежу.

Ко је после тога мислио да може да буде неизвесности. А и те како је било.

Већ пет минута касније Фернандеш је направио неколико дриблинга, ушао са леве стране у средину и преполовио предност гостију, да би у другом полувремену после несмотрене реакције Галатасараја Акбаба донео изједначење у 60. минуту.

На пола сата до краја на семафору је писало 2:2.

До краја је Галатасарај покушавао да се извуче, да са новим голом стигне до нова три бода која ће га вратити на прво место.

Заправо, само се чекало када ће се то догодити, познајући турски шампионат.

А десило се у 82. минуту када је погодио Синан Гумуш. Добио је дугачку лопту између штопера и бека, добро се убацио и прецизно гађао у гол Јилмаза.

Галата после ове победе враћа прво место у свој посед (63 бода), има бод више од Истанбул Башакшехира (62 бода). Бешикташ је на трећој позицији с 59, а Фенер четврти с 57 с утакмицом мање.

Да ли неко сме да се усуди да прогнозира крајњи поредак? Турска има један од најлуђих шампионата у Европи.