СЛС: Јавор и Рад наставили борбу за опстанак!

Фудбалери Јавора победили су данас на свом терену екипу Земуна са 1:0 у утакмици другог кола плеј-аута Суперлиге Србије.  Рад се не предаје! "Грађевинари" остварили важну победу и остали активни у борби за опстанак. У Ивањици Јавор савладао Земунце.

Фудбал 22.04.2018 | 08:15
Једини гол на мечу постигао је Момчило Мркаић у 59. минуту.

Јавор је пети на табели плеј-аута са 17 бодова, док је Земун и даље први са 21.

Важну победу у борби за опстанак остварили су и фудбалери Рада, који су на свом терену славили против Радника из Сурдулице са 2:1.

Рад је повео у 30. минуту аутоголом Синише Младеновића, на 2:0 је у 60. минуту повисио Вељко Бирманчевић, а коначан резултат је минут касније поставио Никола Жакула.

Радник је четврти на табели са 19 освојених бодова, док је Рад на седмом месту са четири бода мање.

Борба за опстанак траје!

Фудбалери Рада, једни од два "фењераша" уочи 32. кола, показали су на свом стадиону да се не предају и да не одустају од останка у Суперлиги. Екипа Зорана Милинковића (искљученог у прошлом колу) тако је у суботу у Црнотравској улици освојила три бода и оставила Борац на последњем месту, са 12 освојених бодова.

РАД - РАДНИК 2:1

"Грађевинари" су тако остварили прву победу после скоро месец и по, јер нису тријумфовали од утакмице против Јавора 11. априла, а данашњи успех биће им велики подстицај пред завршницу сезоне.

Истовремено, такмичарска субота почела је и у Ивањици, где је домаћин голом Момчила Мркаића победио пред пар стотина гледалаца.

ЈАВОР - ЗЕМУН 1:0

Ивањичани су тако "везали" три утакмице без пораза код куће, али их тријумф Рада и даље одржава будним у борби за опстанак, која ће се очигледно водити до последњих тренутака последњег кола.