ПОР: Брага не одустаје од друге позиције!

Сада је на три бода далеко од Бенфике, уз меч више.

Фудбал 21.04.2018 | 09:15
Гужва је у врху португалске лиге, а тријумфом над Маритимом Брага је само додатно сипала уље на ватру. У Каменолому је гостовао Маритимо, а меч је решио Никола Вукчевић поготком у 52. минуту утакмице. Касније је само Фернандеш у 87. поставио коначних - 2:0 (0:0).

За овај први и далеко важнији погодак био је заслужан и Рикардо Орта који је феноменално повезаоВукчевића са голом, а овај је одлично реализовао шансу. Орта је на овој утакмици забележио две асистенције.

Маритимо је имао мотив зато што се бори за пету позицију, јер ће у случају да Спортинг освоји куп (игра против Шавеза у финалу) и 5. позиција ће омогућити излазак на евро-сцену.

Ипак, Брага је показала да је озбиљнији тим, а током другог полувремена јој је и поништен један гол.

Брага са овом победом има 71 бод, а у врху лиге влада потпуни куршлус.

Исто толико бодова има и Спортинг из Лисабона само уз утакмицу мање. Бенфика је друга са три бода више и утакмицом мање, док је Порто први са 76 бодова и утакмицом мање.

Шансе Браге да се докопа другог места су заиста мале, али постоје. А ова победа је одржала те шансе колико-толико живим.