ХОЛ: Ајакс Лигу шампиона држи чврсто у својим рукама!

Копљаници сигурни против Венла и спокојни пред окршај који ће преломити борбу за Лигу шампиона.

Фудбал 19.04.2018 | 23:38
АЗ Алкмар је озбиљно припретио, а то ће учинити и следеће недеље у међусобном окршају, али је Ајакс обезбедио прилично сигурну предност пред долазак трећепласиране екипе Ередивизије. Копљаници су вечерас на свом терену после преокрета срушили отпор Венла, па два кола пре краја имају великих пет бодова предности у односу на најближег пратиоца - 4:1 (2:1).

Упркос убедљивом слављу, домаћин је добрих 45 минута нервирао публику на Амстердам Арени. Ласе Шенеу осмом минуту утакмице није успео да искористи најстрожу казну, а када је Сеунтјенс два минута пре краја првог полувемена снажно затресао мрежу домаћина деловало је да би читава сезона могла да буде упропашћена.

Ипак, то није дозволио Давид Нерес који је у само два минута, са два постигнута гола, у потпуности преокренуо меч. Госте су у другом полувремену докусурили Клас Јан Хунтелар и Хаким Зијех.

Утакмица између Ајакса и АЗ Алкмара игра се 29. априла на Амстердам Арени од 14.30.