Лига 6 БиХ: Игокеа "пала" у Лакташима!

"Племићи" су у мечу 5. кола Лига за првака славили у Лакташима против Игокее.

Кошарка 08.04.2018 | 10:15
"Игоси" настављају са промјењливом формом у популарној "Лиги 6".

Узрок таквој форми може се наћи у чињеници да су израбраници Жарка Милаковића већ осигурали пласман у АБА лигу сљедеће сезоне, па у Лиги за првака играју за престиж.

Након пораза од Босне у Сарајеву, вечерас је и Зрињски савладао актуелног шампиона БиХ чиме се издвојио на врху табеле.

ИГОКЕА - ЗРИЊСКИ 85:88 (18:23, 23:23, 27:18,17:24)

Нешто "мекши" приступ домаћина Зрињски је казнио већ у првој четвртини коју су у своју корист ријешили са пет поена предности, са којом су и отишли на одмор, 41:46.

"Игоси" су заиграли много озбиљније у трећем периоду и успјели да преокрену резултат у своју корист (68:64), али у посљедњој четвртини нису успјели да задрже предност.

Зрињски је у посљедњи квартал ријешио у своју корист, иако је Туре Мари промашио оба слободна бацања при резултату 85:88 за госте.

Мари је у побједу "Племића" уградио 19 поена, а одличну подршку му је пружио Свен Смајлагић са 14, Иван Миличевић и Александар Соколовић са 13 поена, док је Торион Брамит додао 11.

Роберт Рикић је наставио са одличном формом и поново имао "дабл-дабл" учинак, овај пут 27 поена и 12 скокова. Вук Радивојевић је постигао 17 поена, а Доминик Артис 13.

Лига за првака:

Широки - СПАРС 76:89
Игокеа - Зрињски 85:88

у недјељу

Босна - Какањ 19.00

ТАБЕЛА: Зрињски 4-1, Игокеа 3-2, Какањ 3-1 (-1), Босна 1-3 (-1), Спарс 2-3, Широки 1-4.