Џезери ''укротили'' Вукове, седам поена Бјелице!

Кошаркаши Јута Џеза победили су Минесоту Тимбервулвс убедљиво са 121:97 и показали да су и ове сезоне екипа плеј-оф калибра.

Кошарка 02.04.2018 | 13:15
Крилни центар Минесоте Немања Бјелица провео је на терену 26 минута и имао седам поена и пет скоква уз две украдене лопте.

"Вукови" су много више шутирали, а Џезери више асистирали и боље скакали. Руди Гобер је пословично био успешан у закључавању рекета, а Јута је почела да прави разлику од друге четвртине.

Рики Рубио је био најбољи стреац Јуте са 23 поена, а Донован Мичел је додао 21. На полувреме су Рубио, Мичел, Гобер и екипа отишли на +11, па 23 поена Вигинса и 20 Таунса нису помогла Минесоти.

Јутин Шпанац, коме је током каријере честа замерка био шут, погодио је пет тројки из шест покушаја, а предност је како се кретало према последњој четвртини само настављала да расте.

Јута је имала и +29 на 116:87, а Минесота је успела тек мало да ублажи пораз који не боли превише јер су Тимбервулвси и даље у плеј-оф зони на седмом месту, с тим што је Јута сада шеста у "гужви" на Западу.