Богдан и Хилд јунаци побједе, "Краљеви" бољи од Лејкерса!

Сакраменто Кингси победили су Лос Анђелес Лејкерсе у ноћи између недеље и понедељка са 84:83.

Кошарка 02.04.2018 | 13:00
Српски бек Богдан Богдановић био је уз Бадија Хилда најбољи стрелац своје екипе са 15 поена (6/7 из игре), четири скока и једном асистенцијом.

Хилд је убацио четири поена више од српског аса, а обојица су били јунаци победе у тесној завршници.

У Лејкерсима је најбољи био Џулијус Рендл са 19 кошева, а 16 је убацио Кентавијус Колдвел-Поуп. Лонзо Бол није играо због повреде колена, а Кајл Кузма није показао све што зна па је Богдановићев тим прекинуо низ од четири пораза.

Хилд је 17 од 19 поена дао у првом полувремену, али је онда у последњем минуту убацио пресудна два поена за победу. Међутим, при резултату 82:80 за Кингсе, Богдановић краде Рендлу битну лопту у мисмечу и успева да сачува предност Кингса.

Кингси су у првом полувремену шутирали свега 39 одсто, али Лејкерси то нису успели да искористе и одлепе се. Касније ће им се то осветити јер ће Кингси направити серију 10:2, ухватити прикључак у трећој четвртини, а онда и повести са 60:58.

Богдановићев тим је на почетку последње четвртине постигао седам узастопних поена, а тимови су до краја били у егалу. Сакраменто је био за нијансу присебнији и то је резултирало победом.