Јокић 35 поена у ''лудој'' завршници с Баксима!

Нагетси надомак плеј-офа! Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је једну од најбољих партија сезоне у победи његових Денвер Нагетса над Милвоки Баксима, 128:125 после продужетка.

Кошарка 02.04.2018 | 12:45
Јокић је на паркету провео читава 44 минута и за то време је убацио 35 поена и ухватио 13 скокова уз пет асистенција.

Ипак, јунак победе је био Џамал Мареј који је фаулиран на шуту за три у последњим секундама и одвео Нагетсе у продужетак.

Центар Денвера је на почетку меча више проигравао Пола Милсепа који је поентирао, пре него што су му се прикључили Јокић и Џамал Мареј. Милсеп је меч завршио са 26, а Мареј са 27 поена.

Код Бакса је у односу на неке претходне мечеве мало успорио Јанис Адетокумбо који је имао 18 поена, али и 12 скокова и шест асистенција, али је у пету брзину убацио Џабари Паркер.

Паркер је са 35 поена уз Ерика Бледсоа (31 п) предводио Баксе до продужетка у ком су Нагетси славили и дошли на само победу од осмог места на Западу.

Милвоки је боље почео утакмицу. Тројкама су Бакси правили разлику у првој четвртини у којој су погађали Мидлтон и Бледсо, а "Јеленови" су били у серији 16:3.

Денвер је одговорио тројкама Мареја, али су Бакси до краја прве деонице имали двоцифрену предност. Та предност је анулирана у другој, али је онда уследио нови пад Нагетса који нису имали решење за транзицију Бакса.

Бакси су тако на половини последње четвртине дошли до +18 после поготка Адетокумба са полудистанце (102:84) и Денвер је био у врло тешкој ситуацији.

Напад је прорадио, Нагетси су направили серијуи 15:5 и дошли до 107:100. Мареј је у наредном нападу Нагетса шутнуо тројку, промашио, али је Јокић ухватио офанзивни скок између двојице противника и погодио уз фаул за 109:103. Уследила је минијатура Канађаниа који је израстао у хероја утакмице.

На пет секунди до краја је украо лопту, Денвер је био у заостатку 111:108, а Мареј је фаулиран на шуту за три. Погодио је сва три бацања, а Јокић је после грешке Милвокија умало погодио и тројку за победу.

У продужетку је Денвер заиграо са више самопоуздања, а оно што Џокер није погодио у финишу регуларног дела погодио је на минут до краја за 121:114 и тројком готово решио питање победника.

Завршница ипак није прошла без драме па су Бакси могли да се врате тројком у последњим секундама, али нису успели и Нагетси сада имају 42 победе и 35 пораза.