Бразил тукао Нијемце у Берлину! Реми Енглеза и Италијана!

Енглези на "фору", Италија на технологију - реми! Саутгејтова репрезентација примила гол после пет мечева и то након пенала који је досуђен после асистенције ВАР технологије.  Енергични јесу, уметници нису: Лукави Лингард и трагичар Тарковски - Инсиње спасио Азуре на Вемблију! На крају 1:1 у судару Енглеске и Италије.  Бразил је сила - 0:1 у Берлину! На "Олимпијаштадиону" прваци света нису упутили ударац у оквир Алисоновог гола. Титеов састав је моћан и без Нејмара.  Бразил забо заставицу у Берлину! Немачка ће морати на максимум ако не жели да заврши на тањиру освете! Бразил надиграо Панцере у првом окршају после оних 1:7.

Фудбал 27.03.2018 | 23:28
Бразил тукао Нијемце у Берлину! Реми Енглеза и Италијана!
Кад Италијанима продаш "фору", то и нису прави Италијани?

Енглеска је у 26. минуту меча на "Вемблију" дошла до гола "на кварно" када је Џеси Лингард на брзину извео слободан ударац и асистирао Џејмију Вардију који је већ у старту побегао одбрани "азура", а потом рутински погодио за вођство свог тима.

Италијани су узалуд ширили руке и још једном показали да у овом тренутку не играју довољно добар за Светско првенство, а овој генерацији потребан је селектор и реконструкција.

Ипак, селекција Луиђија ди Бјађа успела је до краја меча да дође до гола преко Лоренца Инсињеа у 87. минуту када је турски арбитар прегледом снимка (ВАР технологија) показао на "белу тачку" после старта дебитанта Тарковског над Кијезом.

Тако су се "азури" извукли у мечу у ком су били далеко лошији ривал:

ЕНГЛЕСКА - ИТАЛИЈА 1:1 (1:0)

Гарет Саутгејт може да буде задовољан издањем свог тима, иако је у неким тренцуима Џон Стоунс био веома несигуран, а овога пута одлучио се за формацију с три штопера, од којих је један био десни бек Кајл Вокер, док је подршку Џејмију Вардију правио Рахим Стерлинг.

Селектор Енглеске је без обзира на бледо издање Вардија против Холандије, када није дотакао лопту за 22 минута на терену, одлучио да му пружи шансу и он је одмах вратио голом.

С обзиром на то да је Саутгејт у припремним утакмицама испробао још неколико формација и система, чини се да ова генерација репрезентације Енглеске има много опција за Светско првенство иако не спада у први ред фаворита...

Са друге стране Италијани су на овом мечу поставили негативни рекорд пошто су без гола били више од 374 минута - што је највише у њиховој историји - али су ипак дошли до ремија.

Италијани умало поражени њиховим оружје. Овог пута Енглези су приблегли лукавству. Тачније, урадио је тоЏеси Лингард, можда и најбољи актер утакмице на Вемблију, који је брзим извођењем прекида дозволиоЏејмију Вардију да матира Ђанлуиђија Донаруму и поведе горди Албион ка победи. Међутим, на крају је грешка Џејмса Тарковског домаће скупо коштала - 1:1 на Вемблију у једној од најзанимљивијих утакмица вечери.

Резултатски дакле, Енглези имају за чим да жале. Што се саме игре тиче, многи ће рећи да су чак направили и корак напред. Није баш ни да је граница била посебно високо постављена, али чињеница је и да је екипаГерета Саутгејта пре вечерашњег меча савладала Холандију - истина никад гору Холандију - а пре тога играла нерешено и са Бразилом и Немачком, уз Шпанију, Аргентину, само можда и Француску, главним фаворитима за освајање “Златног глобуса“ на предстојећем Мундијалу.

Није стога то само она традиционална ароганција Енглеза кад је фудбал у питању, сада имају и повода да се прсе. Нису међу најбољима на свету, али никоме неће бити лако са њима.

Резултат на страну, Италија је вечерас надиграна. Прво - насанкана. Лингард је на средини терена одузео лопту Марку Паролу, који је потом морао да контру прекине обарањем Рахима Стерлинга. Међутим, поново је био неопрезан кад је Лингард брзо извео прекид док су Азури гледали у небо чудећи се сопственим грешкама. Наивно. Нешто што се не би десило некадашњим генерацијама Италијана. Енглези, који иначе тако гласно трубе о фер плеју, нису се либили да противницима њихову наивност натрљају на нос.

Седми Вардијев гол на 21 утакмици у дресу гордог Албиона. На шест је стао Мајкл Овен, чак је и легендарниАлан Ширер добацио само до четири у тим уводним мечевима. А Вардијев учинак још више добија на значају када се сетимо да је погађа и против Холандије, Немачке и Шпаније. Играч за велика дела, а већ у Русији ће имати прилику да покаже да ли је такав и када је земљи најпотребније.

Што се тиче остатка утакмице, праведно би било рећи да, иако је тај један гол постигнут на помало кваран начин, Енглеска заслужила победу. Изузев у првих 15 минута, када је само Чиро Имобиле могао да постигне и хет-трик, мада је шанси било и пред Донаруминим голом, домаћи су све конце игре држали у својим рукама. До пред крај меча..

Комбинован састав у којем је до дебија стигао и штопер Барнлија Џејмс Тарковски деловао је прилично живахно на почетку. Додуше, комбинован је био и тим Италијана, а у екипи Луиђија Ди Бјађа то се много више осетило. Искуство је годинама било њихово оружје, жаргонски речено: намазаност у игри. Овај нови тим саЗапакостом, Руганијем, Флоренцијем, Пелегринијем... Није то квалитет на нивоу славних предака. Притом, тркачки су Енглези прегазили ривала.  

Ритам је дакле био ту, недостајало је мало идеје, па је остао и утисак да горди Албион ипак није на нивоу ових најјачих селекција које претендују на титулу првака света. Било је ту и мало несигурности у одбрани,Стонс је још на почетку меча ризиковао подсмех целе нације када је неуспешно глумио Франца Бекенбауера. Срећа по њега па Имобиле није био голгетерски расположен.

На крају, улогу трагичара преузео је баш Тарковски, који је пред крај меча нагазио на стопало Федерика Кјезу и скривио очигледан пенал. Џек Батленд је прочитао намеру Лоренца Инсињеа, али није могао да ухвати ту лопту.

Свеједно, утисак је и да Енглези у Русију путују имајући чему да се надају. Није то више тек просечан тим који се ослања само на славну традицију. Има ту и квалитета. Енергије изнад свега. Само да Саутгејт то искористи на прави начин. Да не помисли да су велики уметници са лоптом. Јер то сигурно нису.

П.С. Борнмутов 21-годишњи везиста Луис Кук дебитовао је за репрезентацију Енглеске када је у 71. минуту заменио Лингарда, вероватно и најбољег играча утакмице. То значи и да је његов деда зарадио 17.000 фунти пошто је 2014. уплатио 500 фунти да ће његов унук до 26. године заиграти за А тим гордог Албиона.

ЕНГЛЕСКА - ИТАЛИЈА 1:1 (1:0)
/Варди 26 - Инсиње 87пен/

Стадион: Вембли;
Гледалаца: 84.000;
Судија: Ајтекин (Немачка);

Енглеска (3-1-4-2): Батленд - Вокер, Стонс (од 73’ Хендерсон), Тарковски - Дајер - Трипије (од 60’ Трипије), Окслејд-Чемберлен (од 60’ Лалана), Лингард (од 71’ Кук), Јанг - Стерлинг, Варди (од 70’ Рашфорд);

Италија (4-3-3): Донарума - Запакоста, Ругани, Бонучи, Де Шиљо - Пароло, Жоржињо, Пелегрини (од 79’ Пелегрини) - Кандрева (од 56’ Кјеза), Инсиње, Имобиле (од 64’ Белоти).

Бразил је сила - 0:1 у Берлину! На "Олимпијаштадиону" прваци света нису упутили ударац у оквир Алисоновог гола. Титеов састав је моћан и без Нејмара.

"Класик" на крцатом "Олимпијаштадиону" припао је гостима!

У првом судару од историјских 1:7 у Бело Хоризонтеу, овог пута у пријатељској утакмици која то и није била у правом смислу, светски број два победио је као гост првог на ФИФА ранг листи.

И наставио импресиван низ!

Овај Бразил селектора Титеа, чак и без капитена и најбољег играча Нејмара, може много и игра сјајно. До те мере да светски прваци Немци нису упутили ударац према голу Алисона у престоници своје земље:

Немачка - Бразил 0:1 (0:1).

Противници наше репрезентације у последњем, 3. колу групне фазе предстојећег Светског првенства у Русији у свим сегментима игре били су бољи од поставе за коју се одлучио Јоаким Лев, а потврда тога стигла је у 37. минуту када је Габријел Жезус успео да савлада Кевина Трапа и искупи се за зицер који није искористио пар минута раније.

Ни пре, ни после тога "Дие Маннцхафт" није озбиљно припретио Алисону, који је одбранио мрежу баш као и у петак увече у Москви када је било 0:3 у судару са Русијом.

Од пораза од Перуа и елиминације са Копа Америка у јуну 2016. године, када је Тите добио прилику да преузме "Селеçãо", овај тим изгубио је само једном (13. јун 2016, 0:1 у пријатељској утакмици са Аргентином) и тријумфом у Берлину стигао до скора 15-3-1 (42:5).

Сва три ривала Србије, која је и сама ове вечери победила Нигерију у Лондону 0:1, играла су ове вечери. Костарика је изгубила, а Швајцарска победила - убедљиво!

Немачка није изгубила утакмицу као домаћин од 29. маја 2016. и пораза од Словачке у Аугзбургу резултатом 1:3. И то је била пријатељска.

Бразил је дошао жељан макар делимичне освете за ону трагедију од пре четири године и катастрофалних 1:7 у Бело Оризонтеу. План за сада успева. Неки нови Бразил у односу на онај из 2014. године је вечерас забио победничку заставицу усред Берлина, надиграо Немачку и победом од 1:0 показао зашто је у овом тренутку први фаворит за освајање трофеја у Русији. Дошао је крај немачкој серији од 22 меча без пораза...

Ништа у овом мечу није било прјатељски иако је требало да буде таквог карактера. Бразил га је одиграо као да је такмичарски и наставио серију сјајних резултата под селектором Титеом који је створио моћан тим. Бразил је играо без прве звезде Нејмара, али су и Немци били још више ослабљени. Лев је одлучио да одмориОзила, Хумелса, Милера, Кедиру, Хектора, другог голмана Тер Штегена, а није могао да рачуна ни на првог чувара мреже Мануела Нојера. Јасно је да је Селесао био у бољој позицији са најјачим тимом који је могао да изведе у овом тренутку. Али и квалитет Немачке је што Лев има дубок састав са  преко 20 играча на које озбиљно рачуна, који увек могу да одговоре задатку и који без проблема мењају улоге резервиста у стартере. Уосталом, шта рећи када су напад предводили: Сане, Дракслер, Горецка и МариоГомез?

Бразил је кренуо у стандардном систему 4-1-4-1 који се у фази напада брзо трансформисао у 4-3-3 са крлилима Кутињом и Вилијанон. За разлику од меча са Русијом, ипак је ово била опрезнија варијанта Бразилаца у којој није било места за Дагласа Косту, а средину је појачао Фернандињо.

Кутињо је био јако расположен за игру, у појединим тренуцима Немци нису могли ни ласом да га ухвате, али су његови потези више били за естетски него неки конкретан утисак. Мада је у појединим тренуцима уносио пожар у одбрану Немаца. А лукави Габријел Жезус је константно био претња за последњу линију Панцера која је много ризиковала са офсајд замкама. Приликом једне неуспеле, Жезус је изашао сам на Трапакада су немачки штопери пролетели у празно, али је шутирао преко гола.

На другој страни је једину шансу после праве акције за Немце имао Гундоган али је из добре позиције после повратне лопте шутирао преко гола. Та шанса је била и једина права за Немце за 90 минута. Тек у надокнади времена су Немци упутили први шут у оквир гола када је Алисон зауставио шут Дракслера.

И ту длазимо до можда и највећег квалитета Бразила - дефанзиве! Упркос свим тим мајсторима оафазиве напред, Бразилци имају можда и најбољу одбрану на свету у овом тремутку. Са сјајним голманом Алисоном који маестрално командује последњом линијом, креће дефанзивни блок који је немогуће пробити. Штоперски тандем Миранда - Тијаго Силва је вечерас био беспрекоран! Немци су цео меч покушавали центрашутевима на Гомеза, а потом Вагнера и Вернера када су њих двојица ушли, али је бразилска одбрана била савршена у скок игри.

Са дефанзивном сабилношћу, долази и растрећенија офанзива. Па су Паулињо и Фернандињо могли више да прете из другог плана. Поготово везиста Барселоне који је имао одличну шансу средином првог полувремена када је и започео најбољи период у игри Бразила. У тим тренуцима је Селесао повремено сакривао лопту Панцерима и као награда је стигао гол из поседа лопте. Вилијан је центрирао, а Габријел Жезусбио бољи у скоку од Кимиха и савладао Трапа.

Испоставило се да је то био једини гол на мечу, а Бразил је у другом полувремену имао неколико опасних контри и полуконтри као и најбољу шансу на мечу када је Габријел Жезус главом промашио празан гол са петерца после пливања Трапа у празно.

На крају заслужен тријумф Бразила и пре свега битна победа на психолошком плану за Титеа и његове изабранике који делују све моћније како се Мундијал ближи. Имају само један пораз на 18 утакмица откако је Тите постао селектор.

Немачка: Трап - Кимих, Боатенг (Суле), Рудигер, Платенхарт - Гундоан (Вернер), Крос - Горецка (Брант), Дракслер, Сане (Штиндл) - Гомез (Вагнер).

Бразил: Алисон - Алвеш, Тијаго Силва, Миранда, Марсело - Фернандињо, Касемиро, Паулињо - Вилијан, Кутињо (Даглас Кошта) - Габријел Жезус.

Немачкој је ово био први пораз од полуфинала ЕУРО 2016 у Француској, када је Антоан Гризман са два гола на "Велодрому" одвео домаћина у велико финале.

У међувремену, екипа селектора Јоакима Лева одиграла је 22 меча без пораза, али је овај могао да се донекле наслути и на основу серије од три ремије "панцера" у јаким проверама са европским ривалима: Енглеска 0:0, Француска 2:2, Шпанија 1:1.

Немачка се заједно са Мексиком, Јужном Корејом и Шведском налази у Групи Ф на Светском првенству у Русији с којом ће се укрштати управо Група Е у којој су Србија, Бразил, Костарика и Нигерија.

Покераши, сачувајте неки трик и за Русију! Лепи голови и убедљива победа Белгије над Саудијском Арабијом - 4:0.

Моћно изгледа ова Белгија када плеше на терену. Роберто Мартинез стварно има избор да те глава заболи и јако лепо комбинује белгијски селектор различите замисли и формације током утакмице. Делује да Белгијанцима баш одговара откако су прешли на 3-4-3, да су много опаснији када су у том модусу и да ће њихов систем итекако задавати доста проблема противницима у Русији.

Саудијска Арабија сигурно није тим који је репер и који може да пружи значајнији отпор једној топ селекцији, али лепо је било видети вечерас с каквом лакоћом Црвени ђаволи у жутим дресовима постижу голове и загревају се за Русију.

Белгија је славила са 4:0 у мечу који је обележио Ромелу Лукаку. Док се повремено мучи у Манчестер Јунајтеду с формом голгетер Белгије нема проблема у националном тиму где је идеално реализовао два генијална паса Кевина Де Брујнеа и Едена Азара у првом полувремену. И то је оно што је главна снага Белгије, зна се ко шта ради, ко асиситра, а ко погађа, а када има уз себе расположене саиграче у Лукакусе претвара у глогетерску звер.

Повремено је Саудијска Арабија претила вечерас, али Мињоле није имао озбиљан посао током 90 минута. Селектор Белгије одлучио је у наставку да изменама пружи шансе другим првотимцима, али се ритам игре и посвећеност нису мењали. Тачку на меч ставили су Миши Батшуаји и Кевин де Брујне головима у 77. и 78. минуту који су комплетирали победнички покер и продужили серију од 16 узастопних утакмица Црвених ђавола без пораза.

Ваљда нису искористили све трикове вечерас... 

БЕЛГИЈА - САУДИЈСКА АРАБИЈА 4:0 (2:0)
/Лукаку 13, 39, Батшуаји 77, Де Брујне 78/

Стадион: Краљ Бодуен (Брисел).
Гледалаца:40.000
Судија: Матеј Југ (Словенија)

БЕЛГИЈА: Мињоле - Алдервејрелд, Компани (од 46. Вермелен), Вертонген - Меније, Де Брујне (од 84. Дембеле), Витсел, Караско (од 46. Лимбомб) - Азар (од 59. Батшуаји), Мертенс (од 59. Најнголан), Лукаку (од 79. Мираљас).

САУДИЈСКА АРАБИЈА: Ал Карни - Фалатах, М. Хавсави, О. Хавсави, Ал Харби - Ал Могави, Отајуф, Ал Јасим - М. Ал Харби, Ал Салави, Ал Давсари.

Пријатељске утакмице:

Украјина - Јапан 2:1 (1:1)
/Уеда 21аг, Каравајев 69 - Макино 41/

Јерменија - Литванија 0:1 (0:1)
/Вербицкас 45/

Грузија - Естонија 2:0 (2:0)
/Табидзе 6, Казаишвили 35/

Русија - Француска1:3 (0:1)
/Смолов 68 - Мбапе 40, 83, Погба 49/

Иран - Алжир 2:1 (2:0)
/Азмун 11, Тареми 19 - Чафај 56/

Македонија - Азербејџан 1:1 (1:1)
/Трајковски 22пен - Алмеида 6пен/

Швајцарска - Панама 6:0 (4:0)
/Џемаили 22, Џака 31пен, Емболо 33, Зубер 39, Гаврановић 49, Фрај 68/

Црна Гора - Турска 2:2 (1:2)
/Иванић 45, Мугоша 87 - Ундер 11, Јокуслу 23/

Сенегал - БИХ 0:0

Данска - Чиле 0:0

Грчка - Египат 1:0 (0:0)
/Карелис 29/

Мађарска - Шкотска 0:1 (0:0)
/Филипс 48/

Тунис - Костарика 1:0 (1:0)
/Казри 38/

Словенија - Белорусија 0:2 (0:1)
/Скавиш 36, Сарока 90+4/

Луксембург - Аустрија 0:4 (0:2)
/Арнаутовић 4, Грилиш 29, Грегорич 59, Шауб 84/

Румунија - Шведска 1:0 (0:0)
/Ротарију 57/

Белгија - Саудијска Арабија 4:0 (2:0)
/Лукаку 13, 39, Батшуаји 77, Де Брујне 78/

Немачка - Бразил 0:1 (0:1)
/Жезус 37/

Пољска - Јужна Кореја 3:2 (2:0)
/Левандовски 32, Гросицки 45, Зјелински 90+2 - Ли 85, Хванг 87/

Енглеска - Италија 1:1 (1:0)
/Варди 26 - Инсиње 87пен/

Србија - Нигерија 2:0 (0:0)
/Митровић 68, 81/

Извор: мондо.рс/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар