Лига 6 БиХ: Херцеговачки дерби припао Зрињском!

Један од најтрофејнијих кошаркашких клубова Босне и Херцеговине, екипа Широког више нема примат ни на локалном нивоу.

Кошарка 26.03.2018 | 08:15
Игокеа је тиму са "Пецаре" преотела трофеје у држави, а у недјеље увече, мостарски Зрињски је у херцеговачком дербију у оквиру другог кола Лиге 6 показао да је у овом тренутку бољи од Широког.

Након пораза у Какња на старту Лиге за шампиона, мостарски тим је забиљежио прву побједу резултатом 89:73 (23:15, 22:17, 21:22, 23:19)

„Племићи“ су већ од самог почетка наметнули свој ритам и лагано дизали предност, па је послије првих 10 минута износила „плус осам“, а до одласка на одмор „плус 13“ поена - 45:32.

У трећој четвртини, Зрињски је био у егалу са изабраницима Дамира Вујановића, па је разлика пред одлучујући квартал остала практично непромијењена - „минус 12“.

И у посљедњој четвртини, "племићи" су апсолутно доминирали на паркету и стигли до убједљивог тријумфа - 89:73

Иван Миличевић и Мареј Туре Ахмед су бриљирали код домаћина са 21 односно 19 постигнутих погодака, а двоцифрени учинак остварили су и Торион Брамит (17), Марко Рамљак (11) и Александар Соколовић (10).

Код гостију са „Пецаре“ прво име сусрета био Ти Џеј Кромер са 18 кошева, а солидну партију пружио је Елајџа Мејкон са 11 поена.

Широкобријежанима је ово био други пораз с обзиром да су Херцеговци декласирани од Игокее у првом колу.