Хјустон оборио рекорд и наставио да влада Западом!

Кошаркаши Хјустона наставили су да доминирају на Западу и поставили рекорд франшизе по броју победа у регуларном делу такмичења.

Кошарка 25.03.2018 | 13:15
Рокитси су савладали Њу Орлеанс резултатом 114:91 и остварили осми узастопни тријумф, односно 25. у последњих 26 утаикмица.

Екипа коју води Мајк Д’Антони је већ у првој деоници решила питање победника, пошто је дошла до 17 поена вишка, да би предност до краја полувремена само увећавала и рекордни, 59. тријумф није могао да изостане.

Џејмс Харден је очекивано био најефикаснији са 27 поена (11-24 из игре, 3-11 за три), 6 скокова, 8 асистенција, али и 9 изгубљених лопти, а феноменалну партију пружио је Клинт Капела. Центар је меч завршио са 18 поена (9-12 из игре), 16 скокова и 6 блокада. Њих је пратио Ерик Грин са 19 поена.

Пеликанси нису мобли без Казинса, Миротића и Ронда, па ни 25 поена, 8 скокова и 4 рампе Ентонија Дејвиса није било довољно.

Лос Анђелес Лејкерси су у Мемфису победили Гризлисе са 100:93 и прекинули серију од четири пораза.

И они су, попут Хјустона, дуел преломили у првих 12 минута, без обзира што у екипи нису били Ајзее Томаса И Брендона Инграма.

У њиховом одсуству Кајл Кузма је постигао 25 поена и ухватио 10 лопти, а дабл-дабл је уписао и Џулијус Рендл са 20 поена и скокова. Међутим, мало је фалило да их све засени Лонзо Бол који се зауставио на 12 поена, 8 скокова и 10 асистенција.

Ендру Херисон је са 20 поена и 9 асистенција био најзапаженији у Мемфису, Марк Гасол је уписао 18 поена, један више од Џамајкла Грина који је ухватио 16 лопти.

У осталим утакмицама Детроит је добио Чикаго са 117:95, Орландоје резултатом 105:99 био бољи од Финикса, док је Шарлот савладао Далас Мевериксе – 102:98.